Masaż Kobido – częstotliwość, korzyści, efekty. Co robić, żeby przynosił największe efekty?
Masaż Kobido to zdobywający na popularności zabieg kosmetyczny, nazywany japońskim liftingiem bez skalpela. Technika ta wywodzi się z Japonii, a jej celem jest bezpieczne i bezinwazyjne odmłodzenie i upiększenie wyglądu twarzy wraz z dogłębnym relaksem. Poznaj, na czym polega ta technika masażu, jakie przynosi korzyści dla ciała i ducha oraz jak spotęgować jej efekty.
Czytaj także: Mewing: nowa beauty technika, która zmienia kontur twarzy | lamode
Masaż Kobido – co to takiego?
Masaż Kobido to technika masowania oraz odpowiedniego oklepywania, ugniatania i szczypania skóry przede wszystkim na twarzy, ale także na dekolcie i szyi. W efekcie tych ruchów cera naturalnie się ujędrnia, napięcia mięśniowe zostają zlikwidowane, znika także opuchlizna i cienie pod oczami (to dzięki temu, że ogólne krążenie podskórne się znacząco poprawia), drobne zmarszczki zostają zliftingowane, a owal poprawiony. W konsekwencji twarz robi wrażenie zrelaksowanej, wyszczuplonej i odmłodzonej.
Masaż Kobido to przede wszystkim bezinwazyjny lifting bez użycia skalpela, który osiąga się dzięki temu, że mięśnie twarzy zostają rozluźnione, cera staje się dotleniona, a produkcja kolagenu i elastyny zostaje pobudzona. Masaż Kobido jest w stanie zapewnić także usunięcie problematycznych zmarszczek, np. zmarszczek marionetkowych w okolicach policzków czy lwią zmarszczkę – bruzdę między brwiami. Odpowiednio często powtarzany masaż Kobido może także pomóc w walce z podwójnym podbródkiem czy opadającą powieką.
Jak widać więc, masaż Kobido niesie za sobą zarówno krótkotrwałe, jak i perspektywiczne efekty.
Wyświetl ten post na Instagramie
Masaż Kobido – efekty, przeciwskazania
Warto pamiętać też o relaksacyjnych walorach masażu Kobido. Technika ta pozwala rozluźnić się mięśniom punktowo, np. na twarzy i szyi, ale także ogólnie: po zabiegu wychodzi się odprężonym, a zdarza się, że niektóre osoby nawet zasypiają w trakcie sesji masażu. Kobido może też pomóc w pozbyciu się napięciowego bólu głowy, wynikającego z napięcia mięśni np. w okolicach żuchwy.
Masaż Kobido, tak jak i każdy inny zabieg kosmetyczny, niesie za sobą pewne ryzyko jeśli stosowany jest w nieodpowiednich przypadkach. I tak, do przeciwskazań tego masażu należą świeże ekstrakcje zębowe, trądzik różowaty w aktywnej formie czy niedawne zabiegi medycyny estetycznej (kwas hialuronowy – 2 miesiące, botox – 2-4 tygodnie, nici liftingujące – 6 miesięcy).
Jak często robić masaż Kobido, żeby przynosił największe efekty?
Efekty masażu Kobido są natychmiastowe. Już po pierwszej sesji twarz nabiera zrelaksowanego wyglądu, a owal zostaje uniesiony. Skóra robi wrażenie dotlenionej i pięknie rozświetlonej, a jej koloryt zostaje wyrównany.
By jednak zapracować na naprawdę długoterminowe efekty i podtrzymać je jak najdłużej, zaleca się regularnie poddawać się masażowi. Co oznacza regularnie w tym przypadku? Optymalna częstotliwość masażu Kobido dla uzyskania jak największych efektów to raz w tygodniu.
Zdjęcie główne: Instagram @tanyaparfileva