PL / EN
JAGA HUPAŁO O TRENDACH WE FRYZURACH! CO BĘDZIE MODNE W SEZONIE WIOSNA LATO 2012?

JAGA HUPAŁO O TRENDACH WE FRYZURACH! CO BĘDZIE MODNE W SEZONIE WIOSNA LATO 2012?

Jaga Hupało „naczelna polska stylistka fryzur" specjalnie dla LAMODE.INFO opowiada o trendach wiosna lato 2012! Koniecznie dowiedzcie się, co będzie modne w nadchodzącym sezonie!

21. marca przywitaliśmy kalendarzową wiosnę, jest to więc najwyższy czas, aby zapoznać się z sezonowymi trendami, nie tylko tymi w modzie. O tym, jakie tendencje będą obowiązywać we fryzjerstwie rozmawiamy z stylistką fryzur Jagą Hupało.

 

 

 

 

Jakie trendy we fryzurach będą obowiązywać w nadchodzącym sezonie?

 

Trendem jest indywidualizm scharakteryzowany mistrzowskim remixem stylów, a kluczem do modnej w tym sezonie fryzury jest pierwiastek artystyczny wydobyty za pomocą barwy i ciekawej formy. Lista inspiracji jest bardzo długa i trudno wymienić wszystkie nurty, ale podaję te główne dominanty: lata 20-te w sztuce i filmie (rzeźbione fale, kubistyczne formy), neoplastycyzm, lata 50-te (rozbudowane formy, wszechobecny puch-up), retro, rokoko, folk, etno, lata 70-te (glamour lat 70-tych, motywy afrykańskie), minimalizm, lata 80-te (długie tyły, tęczowe włosy), street art, lata 90-te (szlachetny minimalizm, naturalność, funkcjonalizm), neografika (architektura małych form artystycznych), średniowiecze (mistycyzm długich włosów), gotyk (strzeliste formy), aktywne "wodne" włosy.

 

Jaki trend z wymienionych będzie dominujący?

 

Neoplastycyzm, wyraźne linie, pionowe, poziome, zamknięte w graficznej formie, podkreślone wyraźną barwą. Atutem tego trendu jest połączenie ascezy z nostalgią i  funkcjonalizm formy.

 

Jaka będzie obowiązująca paleta barw?

 

Proponujemy dwa nurty kolorystyczne – chromatyczny naturalizm i impresjonistyczny art. W obu przypadkach istotna jest koncepcja barw oraz doskonałe wykonanie przy użyciu łagodnych środków na bazie nowych technologii. Pastele, wielobarwność, monochromatyzm, matowość, blask to barwna ekspresja tego sezonu.

 

Czy w trendach we fryzjerstwie, można mówić o powtarzających się tendencjach? W modzie w każdym sezonie wiosna lato powtarzają się pastele czy marynarskie paski, a we fryzurach?


W modzie cały czas ocieramy się o granice powtarzalności. Transformujemy formy stylów i tworzymy nowe. Według mnie, kierunki , które najbardziej wpłynęły na współczesną formę, to modernizm, abstrakcjonizm, kubofuturyzm, suprematyzm, street art, impresjonizm.

 

Czym różnić się będą fryzury „na dzień” od tych na „specjalne okazje”?

 

Obserwujemy zacieranie się granic między stylizacją dzienną a okazjonalną, ideą jest fryzura, będąca odzwierciedleniem osobowości. Dodatkowymi środkami wyrazu powinny być akcesoria wynikające z zasad etyki lub tematu spotkania.

 

Czy jest wśród nadchodzących trendów przynajmniej jeden uniwersalny, który sprawdzi się w przypadku każdego typu włosów?

 

Uniwersalność może być wynikiem koncepcji minimalistycznych, które w swoim założeniu mają nowoczesną i funkcjonalną formę. Bazą tego stylu jest graficzne strzyżenie, dające możliwość wszechstronnej interpretacji, dopasowania się do zdarzeń dnia. Trend ten sam w sobie jest doskonałą ozdobą w każdej sytuacji.

 

Jaki jest Twój ulubiony trend z tych, jakie pojawią się w nadchodzącym sezonie?

 

Mam kilka ulubionych - przede wszystkim będą to formy z „uni-form prekariatu” (grupa ludzi produkujących kulturę i design) dla belgijskiej grupy B&G, graficzne linie fryzur, sformatyzowane, monochromatyczne warkocze z kolekcji Nenukko „empty set” – nawiązująca do matematycznego terminu zbioru pustego „proste-złożone”, ascetyczne piękno inspirowane średniowiecznym sacrum u Maldorora, „tęczowe włosy z betonu” na pokazie Plicha. 

 

Jaga Hupało o trendach w sezonie wiosna lato 2012

fot. Jakub Pleśniarski/LAMODE.INFO

 

Na co powinniśmy zwracać uwagę decydując się na wiosenną zmianę fryzury?

 

Na odnalezienie osobistego potencjału, na zastanowienie się kim jesteśmy, co chcemy sobą wyrazić i komu powierzamy swój wizerunek.

 

Na nadejście wiosny przygotowujemy swoje ciało – zapisujemy się na siłownię, aerobik, jogę. Czego wiosną potrzebują nasze włosy?

 

Wiosną włosy potrzebują rewitalizacji i nowej koncepcji wyrazu. 

 

Wiosna i lato wiążą się zawsze z modnymi dodatkami. Na jakie ozdoby do włosów warto się zdecydować?

 

Proponuję ozdoby do włosów momada -  polskiej artystki Kasi Kmity, których forma zaczerpnięta jest z własnej twórczości, a zaprojektowane są specjalnie dla Jaga Hupało Born To Create oraz toczki cenionej projektantki Joanny Paradeckiej.  Absolutnym hitem jest kontrapunkt  czyli badge na spince do włosów.

 

Dziękuję za rozmowę.

video

MMC - POKAZ JESIEŃ 2021

tagi: Jaga Hupało | fryzury | trendy wiosna lato 2012 |

podobne artykuły