PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
ISABELLA BLOW: FASHION GALORE! – WYSTAWA W SOMERSET HOUSE W LONDYNIE

ISABELLA BLOW: FASHION GALORE! – WYSTAWA W SOMERSET HOUSE W LONDYNIE

Dziś w Londynie, ma swoją premierę wystawa poświęcona twórczości brytyjskiej stylistki, Isabelli Blow. Dowiedzcie się więcej. 

Swoją karierę w świecie mody, zaczynała w latach 80. jako asystentka Anny Wintour w amerykańskim Vogue. Po powrocie do Londynu, w 1986 roku, rozpoczęła pracę dla brytyjskiego magazynu Tatler, a następnie dla Vogue UK. W 1997 roku została dyrektorem działu mody Sunday Times Style, po czym przejęła to samo stanowisko w Tatler.

 

Była prawdziwą ikoną brytyjskiej mody i sztuki, mecenaską wielu wybitnych artystów i odkrywczynią młodych talentów. Współpracowała z takimi fotografami jak Steven Meisel , David LaChapelle i Sean Ellis – to właśnie dzięki nim mogła realizować swoje doskonałe pomysły, a jej niebanalne spojrzenie na modę sprawiło, że osiągnęła wielki sukces na arenie międzynarodowej. Niestety, wybitne osiągnięcia w życiu zawodowym, nie przełożyły się zupełnie na jej życie prywatne. Z czasem, nawet ukochana przez nią moda, nie potrafiła docenić jej nieprzeciętnej osobowości i wybitnego talentu.

 

Poświęcona jej twórczości, wystawa w londyńskim Somerset House„Isabella Blow: Fashion Galore!”, prezentuje imponującą kolekcję ubrań i dodatków słynnej stylistki, jedną z najważniejszych prywatnych kolekcji przełomu XX i XXI wieku, której właścicielką jest obecnie Daphne Guinness. Znalazło się w niej również wiele ubrań i akcesoriów od projektantów, których odkryła BlowAlexandra McQueena, Philipa Treacy, Husseina Chalayana czy Juliena MacDonalda.

 

„Ta wystawa jest dla mnie gorzko-słodkim wydarzeniem. Dzięki Isabelli Blow świat zyskał więcej barw, z każdym kolejnym krokiem zabierała do niego jakiś kolor. Dlatego tym bardziej brakuje jej obecności. Kiedy odwiedziłam magazyn w South Kensington z jej ukochanymi ubraniami, wydawało mi się to oczywiste, że kolekcja będzie miała ogromne znaczenie dla wielu ludzi. Wierzę, że wybierając ją na wystawę, zrobiliśmy dobry uczynek  i że ona tego by chciała. Zdecydowałam się na to ze względu na pamięć o mojej drogiej przyjaciółce, w nadziei, że jej dziedzictwo będzie nadal pomagać i inspirować przyszłe pokolenia projektantów” – powiedziała Daphne Guinness.

 

Wystawa poświęcona Isabelli Blow jest dostępna od dzisiejszego dnia do 2 marca 2014. Z tej okazji, został wydany specjalny katalog ze zdjęciami kolekcji, autorstwa Nicka Knighta. Jego cena wynosi £40.

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Isabella Blow | Isabella Blow: Fashion Galore | Isabella Blow Somerset House | Somerset House wystawa | Daphne Guinness |

podobne artykuły