PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
IRINA SHAYK

IRINA SHAYK

ZAWÓD

modelka

URODZINY

6 stycznia 1986

NARODOWOŚĆ

rosyjska

IRINA SHAYK

Rosyjska modelka, a właściwie Irina Walerjewna Shaykhlisłamowa przyszła na świat jako córka panistki i górnika.

IRINA SHAYK - KARIERA

Modelka w 2004 roku wzięła udział w konkursie piękności „Miss Czelabińsk”, w którym zajęła pierwsze miejsce. Profesjonalna kariera Iriny zaczęła się w momencie podpisania umowy z agencją IMG w 2009 r., a już w kolejnym roku zadebiutowała w roli ambasadorki Intimissimi. 

IRINA SHAYK - WYRÓŻNIENIA

W 2011 Irina Skayk została mianowana „najseksowniejsza kobietą świata” przez węgierskie czasopismo „Periodika”, zaś redakcja serwisu Models.com wyróżniła Rosjankę jako 10. z 20. w analogicznym zestawieniu. Modelka jest bohaterką kampanii takich marek jak La Perla, Armani, Guess, a także sesji fotograficznych dla największych tytułów o modzie, m.in. Vogue, Elle, Italian Vanity Fair, Marie Claire, GQ czy Glamour. Jednym z jej najbardzie lukratywnych kontraktów jest tez z Victoria's Secret - modelka jest jednym z aniołków marki. 

IRINA SHAYK - DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA

Top modelka może pochwalać się nie tylko niebywałymi osiągnięciami w modelingu; sławy i sympatii przysporzyły jej także liczne działania charytatywne, a wśród nich .in. praca na oddziale położniczym  w  rodzinnym Jemanżelinsku, w którym dzięki jej wsparciu przeprowadzono renowację oddziału dla noworodków czy  wsparcie fundacji Pomogi zapewniającą opiekę chorym dzieciom. Jest także przestawicilką Czerwonego Krzyża.

IRINA SHAYK - ŻYCIE PRYWATNE

Prywatnie przez 5 lat (2010-2015) związana była z portugalskim piłkarzem Cristiano Ronaldo, którego poznała na planie kampanii Armani Exchange, w której oboje wzięli udział. Obecnie jest partnerką aktora Bradleya Coopera, któremu w lutym 2017 urodziła dziecko.