PL / EN
INFLUENCERZY: ROSYJSKIE IT GIRLS

INFLUENCERZY: ROSYJSKIE IT GIRLS

To ich styl warto podpatrywać!

It-girl to dziewczyna o której mówią wszyscy. Wyznacza trendy i zdobywa popularność na kanałach social media z prędkością światła. Potrafi namieszać w świecie mody, bo zręcznie łączy ubrania z popularnych sieciówek z perełkami w stylu vintage, a nawet tymi z second-handów. Inspiruje, kreuje, a nie kopiuje. Tym razem prezentujemy rosyjskie It-girls. Poznajcie ich nazwiska!

ROSYJSKA IT-GIRL: KSENIA SOBCHAK

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych It-girl jest Ksenia Sobchak, nazywana „rosyjską Paris Hilton”. Widzieliśmy ją w roli prezenterki telewizyjnej, radiowej oraz dziennikarki. Prawdziwą popularność zdobyła dzięki reality show Dom 2 (The Real World). Jej styl uległ prawdziwej transformacji. Ksenia rozpoczęła karierę w błyszczących, krótkich kreacjach zestawionych z butami na obcasach. Dzisiaj rosyjska It-girl bardzo świadomie buduje swój wizerunek stawiając na nietuzinkowe kombinacje. W jej szafie znajdziecie plisowane spódnice midi, minimalistyczne kryjące sukienki w stylu Victorii Beckham oraz okrycia wierzchnie w zabawne motywy. Sobchak na każdym kroku udowadnia, że ma dystans do mody. Stylizacje urozmaica o zaskakujące detale, a przeciwstawne desenie i faktury łączy po mistrzowsku.

POLECAMY: JEANETTE FRISS MADSEN – DUNKA, KTÓREJ STYL WARTO OBSERWOWAĆ

ROSYJSKA IT-GIRL: ELENA PERMINOVA

Elena Perminova pochodzi z Syberii. Zadebiutowała w Paryżu jako członkini tzw. rosyjskiej paczki. Do tego elitarnego kluby należały modne fashionistki: Miroslava Duma, Ulyana Sergeenko i Vika Gazinskaya. Rosyjska It-girl, Elena prezentuje styl pełen przepychu i intensywnych barw. Jej garderoba składa się z bajecznych futer, jeansów z podwyższoną talią, ołówkowych spódnic oraz długich za kolano kozaków. Malarskie motywy, ciekawe konstrukcje oraz odważne miksowanie kolorów to jej znak rozpoznawczy.

POPULARNE IT-GIRLS

Na Instagramie coraz większą popularnością cieszą się: Ulyana Sergeenko, Marie Kisov, Katü Mikheicheva oraz Anastasia Reshetova. Rosyjskie It-girls łączą jeansy z krótkimi swetrami w bajecznych kolorach oraz sukienki w carskim stylu z sandałami na platformie. To rosyjsko-bizantyjskie połączenie sprawia, że moda staje się oknem na świat.

fot. Instagram/ @mikheicheva

DAWNA ROSYJSKA IT-GIRL: MIROSLAVA DUMA

Miroslava Duma kiedyś regularnie pojawiała się w zestawieniach rosyjskich It-girl. Na swoim koncie miała pracę w redakcjach takich jak Harper’s Bazaar, Tatler oraz Glamour. Inspirowała w zakresie mody ulicznej, a nawet była nazywaną ikoną stylu. W jej stylizacjach królowały rozmaite desenie. Kratka gingham, haftowane kwiaty w połączeniu z mocnymi, kontrastowymi kolorami tworzyły look obok, którego nie można było przejść obojętnie! Chociaż dzisiaj nie mówimy o niej w kategoriach współczesnych It-girl to warto przypomnieć sobie dawne stylizacje Rosjanki.

W naszej galerii zobaczycie zdjęcia rosyjskich influencerek!

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: it girls | influencerzy | INSTAGRAM |

podobne artykuły