PL / EN
INAUGURACJA PROJEKTU FRENCH TOUCH - RELACJA Z WYDARZENIA

INAUGURACJA PROJEKTU FRENCH TOUCH - RELACJA Z WYDARZENIA

Kilka dni temu w hotelu Sofitel Warsaw Victoria miała miejsce inauguracja wyjątkowego projektu „French Touch”. Dowiedzcie się więcej! 

Polska i Francja nie od dziś mają ze sobą wiele wspólnego. Wystarczy sięgnąć wstecz do historii tych dwóch krajów, by znaleźć liczne przykłady współpracy - politycznej, gospodarczej, czy kulturalnej. „French Touch”, czyli nowy, wyjątkowy projekt kontynuuje to wieloletnie partnerstwo i zachęca do kultywowania wspólnej historii. Uroczysta inauguracja przedsięwzięcia miała miejsce 29 maja w hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Otworzył ją Pierre Buhler, Ambasador Francji w Polsce, który wspólnie z Danielem Teboul - Prezesem Agencji Cryptone zaprosił wszystkich do ponad dwutygodniowego celebrowania „Święta Francji” w Polsce.

 

„Projekt French Touch powstał po to, by celebrować tysiącletnią przyjaźń pomiędzy naszymi krajami, a także by odkrywać uroki „życia po francusku”. W Polsce działa wiele dużych firm francuskich, które zatrudniają ponad 200 tysięcy osób!” - powiedział zgromadzonym gościom ambasador Pierre Buhler.

 

Dwutygodniowe wydarzenie, w ramach którego organizatorzy zabiorą Polaków w zmysłową podróż po Francji, po jej kulturze, zwyczajach i smakach, odbędzie się w dniach 23 września – 10 października. W projekt „French Touch” zostały zaangażowane takie marki, jak Carrefour, Lafarge, Renault, Air Frace, Michelin, Promod czy Président.

 

Dzięki Partnerom projektu będzie można rozkoszować się prawdziwą francuską bagietką oraz wyborem znakomitych serów, zasiąść przed telewizorem przy dobrym francuskim winie, by odkryć na nowo francuskie kino lub obejrzeć koncert jednej z największych francuskich gwiazd muzyki rozrywkowej” - o szczegółach imprezy opowiada Agnieszka Stańczyk, przedstawicielka agencji Cryptone.

 

Przedsmak tego, co będzie działo się tej jesieni, a zarazem ciekawe wprowadzenie do francusko-polskiej współpracy na różnych płaszczyznach, mogliśmy usłyszeć właśnie na wydarzeniu inaugurującym projekt. Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin Polska, producenta światowej klasy opon, ale co w tym kontekście również ważne – pomysłodawcę kulinarnego przewodnika, który już od 115 lat oprowadza nas po meandrach stylu życia i kuchni,  opowiedziała o historii powstania słynnego na całym świecie przewodnika. Z kolei Pani Magdalena Bugaj, Dyrektor Sprzedaży firmy Promod na Europę Środkową i Wschodnią, wtajemniczyła gości w szczegóły francuskiej branży modowej i zdradziła, na czym polega ponadczasowy sekret szyku i elegancji rodem z Paryża. O fascynujących projektach łączących wizję, pasję, nowoczesny design z technologią opowiedziała Pani Magdalena Kicińska, Dyrektor ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych firmy Lafarge.

 

W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z wydarzenia, a więcej informacji na temat całego przedsięwzięcia znajdziecie na oficjalnej stronie www.frenchtouch2015.pl

video

DOLCE & GABBANA WIOSNA LATO 2019

tagi: French Touch | Ambasada Francji | projekt | inauguracja |

podobne artykuły