Logotyp serwisu lamode.info
GLOBALNA KAMPANIA M•A•C VIVA GLAM

GLOBALNA KAMPANIA M•A•C VIVA GLAM

Bądź odważna. Bądź piękna. Bądź bezpieczna - dołącz do teamu Nicki Minaj i Ricky’ego Martina i wesprzyj MAC Aids Fund. Kup produkt z linii MAC Viva Glam i pomóż podnieść świadomość HIV i Aids wśród młodych ludzi na całym świecie.

MAC Viva Glam to szczytny projekt, którego celem jest wspieranie fundacji MAC Aids Fund, organizującej pomoc dla osób zarażonych wirusem HIV i chorych na AIDS. Wszystkie pieniądze wydane na zakup kosmetyków linii MAC Viva Glam trafiają na konto fundacji, a następnie do osób potrzebujących.

 

MAC Aids Fund działa już od 1994 roku i wspiera kobiety, mężczyzn oraz dzieci dotknięte problemem. Organizacja jest pionierem w finansowaniu walki z HIV/Aids i zapewnia wsparcie organizacjom działającym na obszarach o ograniczonym dostępie do usług medycznych. Do dziś MAF zebrała ponad 224 miliony USD ze sprzedaży pomadek i błyszczyków z kolekcji MAC Viva Glam, przekazując całość dochodu na walkę z HIV/AIDS. Do czerwca 2012 roku fundacja ma na celu zbiórkę 250 milionów dolarów.

 

W osiąganiu tak znaczących wyników dużą rolę ogrywają gwiazdy, których zadaniem jako ambasadorów projektu jest promowanie i wspieranie akcji. W 2012 roku do współpracy marka MAC zaprosiła dwie uznane osobowości estrady – Nicki Minaj i Ricky’ego Martina. Jako najnowsi rzecznicy MAC Viva Glam będą szerzyć wiedzę i namawiać młodych ludzi do troski nad osobami dotkniętymi HIV/AIDS. Smutne statystyki informują, że zaledwie 40 procent nastolatków posiada odpowiednią wiedzę o HIV/AIDS i jego rozprzestrzenianiu. Ricky Martin, Nicki Minaj oraz MAC Aids Fund będą zachęcać młodych ludzi do współdziałania jako globalna społeczność w celu podjęcia wysiłków zmierzających do zwiększenia dostępności leczenia i profilaktyki w zagrożonych społecznościach, a tym samym do zmniejszenia epidemii.

 

Nicky Minaj i Ricky Martin w kampanii MAC viva Glam

fot. materiały prasowe/szminka Viva Glam Nicki oraz błyszczyk Viva Glam Lip Conditioner

 


„Kampania VIVA GLAM stanowi serce i duszę M·A·C Cosmetics. Jesteśmy zachwyceni, że Ricky i Nicki zgodzili się wykorzystać swoje charakterystyczne i potężne głosy, by pomóc nam osiągnąć nasz cel 250 milionów dolarów do czerwca 2012 i poprowadzić nowe pokolenie w walce przeciw HIV/AIDS”, mówi John Demsey, przewodniczący M·A·C AIDS Fund i prezes Grupy, Estée Lauder Companies.

 

W ramach tegorocznej globalnej kampanii Ricky Martin i Niki Minaj skoncentrują się głównie na rejonach Ameryki Łacińskiej i Karaibach. Na koniec 2008 roku w Ameryce Łacińskiej żyło aż 2 miliony osób z HIV, co stanowi więcej zakażeń niż w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii i Wielkiej Brytanii łącznie. A Karaiby są drugim najbardziej dotkniętym HIV regionem na świecie. Młodzi ludzie w przedziale wiekowym 15 – 24 lata stanowią około połowy wszystkich nowych zakażeń.

 

„Jestem zaszczycony, mogąc dołączyć do grona odważnych i pełnych pasji rzeczników VIVA GLAM i zyskując możliwość bycia głosem w globalnej walce z HIV/AIDS. Mając dostęp do wiedzy, skutecznych lekarstw i testów, młodzi ludzie powinni posiadać wszystkie fakty niezbędne do tego, by zapobiegać nowym przypadkom infekcji, oraz dostęp do leczenia, jeśli są HIV-pozytywni. Musimy działać wspólnie, aby wiedza stała się podstawowym narzędziem w walce z HIV/AIDS” – podsumował Ricky Martin.

 

„Ważne jest, aby młode pokolenie zrozumiało, że HIV/AIDS wciąż będą powszechne na całym świecie, jeśli nie zaczniemy wspólnie walczyć z tą chorobą. Świadomość prowadzi do wiedzy, wiedza do możliwości działania, a możliwość działania prowadzi do zmiany. Jestem zaszczycona, mogąc być częścią tego ruchu wraz z kampanią M·A·C VIVA GLAM” – dodała Nicki.

 

Ricky Martin i Nicki Minaj w najnowszej kampanii, do której zdjęcia wykonał sławny fotograf David LaChapelle, promują szminkę Viva Glam Nicki w przykuwającym uwagę różu oraz bezbarwny błyszczyk pielęgnacyjny do ust Viva Glam Lip Conditioner. Oba produkty pojawią się w sprzedaży w marcu 2012 roku. Fundusze z zakupionych w Polsce produktów Viva Glam zostaną przeznaczone na lokalne projekty. MAC w Polsce wsparł już bowiem dziesiątkami tysięcy złotych Stowarzyszenie Mały Książę oraz Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy. Teraz czas na kolejne projekty, które będzie można zrealizować również dzięki Tobie!

tagi: MAC | MAC Viva Glam | MAC Aids Fund | Ricky Martin | Nicki Minaj |

podobne artykuły