PL / EN
GARETH PUGH DEBIUTUJE NA NEW YORK FASHION WEEK

GARETH PUGH DEBIUTUJE NA NEW YORK FASHION WEEK

Małe zmiany u Garetha Pugh. Jeden z najoryginalniejszych i najciekawszych projektanów mody, zamiast w Paryżu, pokaże swoją najnowszą kolekcję w Nowym Jorku. Poznajcie szczegóły.

W harmonogramie pokazów zbliżającego się Tygodnia Mody w Nowym Jorku, pojawiło się nowe nazwisko. Poziom awangardowości i oryginalności, prezentowany przez tego twórcę, może być niecodziennym widokiem dla publiczności New York Fashion Week, przyzwyczajonej do bardziej klasycznej i mimo wszystko dość stereotypowej mody (z kilkoma wyjątkami, takimi jak charakterystyczny i nietuzinkowy Thom Browne). Mowa tu oczywiście o brytyjskim projektancie Garethcie Pugh, który już we wrześniu pojawi się w Nowym Jorku ze swoją wiosenno-letnią kolekcją na sezon 2015.

 

Znany z eksperymentowania z formą i przekraczania standardów w modzie projektant, od sześciu lat prezentował swoje pomysły na wybiegu Paris Fashion Week. Zrezygnowanie z paryskiego wydarzenia, skupiającego wokół siebie najbardziej charakterystycznych i oryginalnych twórców, jest z pewnością sporą niespodzianką. Skąd ta nagła decyzja?

 

Jak wyznał sam projektant w wywiadzie dla New York Times: „To moment, w którym dawne stereotypy muszą ulec zmianie. Moda jest w pewnym stopniu manifestem, dlatego chciałem pokazać coś, co zmusi ludzi do myślenia i może będzie miało jakieś znaczenie”.


„Zdaję sobie sprawę, że to jest biznes i że musimy sprzedawać ubrania, ale moda dotyczy także wizerunku i inspiracji, które można doskonale wyrazić poprzez pokaz kolekcji” – dodał Gareth Pugh.

 

Z niecierpliwością czekamy na premierową odsłonę najnowszej kolekcji projektanta – tym bardziej, kiedy Pugh zdradził, że będzie to „godny uwagi performans” z instalacjami wideo i grupą tancerzy.

 

 

 

video

CHANEL CRUISE 2021/22

tagi: Gareth Pugh | New York Fashion Week |

podobne artykuły