PL / EN
FOULARDS D’ARTISTES – NOWA KOLEKCJA CHUST LOUIS VUITTON – SEZON WIOSNA LATO 2014

FOULARDS D’ARTISTES – NOWA KOLEKCJA CHUST LOUIS VUITTON – SEZON WIOSNA LATO 2014

André Saraiva, Kenny Scharf oraz Inti dołączyli do grona artystów współpracujących z marką Louis Vuitton. Zobaczcie efekty ich współpracy w wiosenno-letniej kolekcji chust.

Współpraca marki Louis Vuitton z artystami sztuki ulicznej zaczęła się już w latach 80.  Zaowocowała serią kolorowych chust z szeregiem rozpoznawalnych dla francuskiego domu mody wzorów, takich jak leopardzie cętki autorstwa słynnego Stephena Sprouse'a czy wielobarwny monogram Takashi Murakamiego.

 

W kontynuacji pomysłu sprzed kilku dekad, marka zaprosiła do współpracy trzech kolejnych twórców takich jak André Saraiva, Kenny Scharf oraz Inti, którzy zaprojektowali wiosenno-letnią kolekcję Foulards D’artistes, składającą się z siedmiu projektów chust.

 

Francuski grafficiarz André, znany również jako Mr.A, zasłynął serią charakterystycznych rysunków postaci z oczami w kształcie litery „x” i bardzo długimi nogami. Tym razem stworzył nawiązujące do ich wyglądu wzory, które pojawiły się na jedwabnych chustach Louis Vuitton.

 

Z kolei pochodzący z Kalifornii Kenny Scharf, który przedstawia siebie jako twórcę z nurtu pop-surrealistycznego (łączącego charakter sztuki wysokiej z popkulturą), postanowił połączyć astronomiczne motywy z popkulturowymi symbolami, co zaowocowało psychodelicznym, barwnym projektem dla francuskiej marki.

 

Chilijski artysta Inti zainspirował się dziedzictwem bogatej kultury Andów, łącząc charakterystyczne dla niej motywy z monogramem Louis Vuitton. W efekcie otrzymaliśmy ciekawy graficzny deseń w jaskrawych kolorach z serią antycznych symboli.

 

Oprócz projektów artystów, w wiosenno-letniej kolekcji Louis Vuitton pojawiły się dwie wariacje na temat leopardziego wzoru Sprouse’a oraz dwa nowe pomysły na wzór słynnego Monogramu

 

Na zdjęciach możecie zobaczyć modelkę Langley Fox Hemingway, która stanęła przed obiektywem fotografa Damiena Blottière.

 

 

 

video

HELENA RUBINSTEIN x AGATA TANTER

tagi: Louis Vuitton chusty | Louis Vuitton kolekcja chust wiosna lato 2014 | Inti | André Saraiva | Kenny Scharf | LOUIS VUITTON |

podobne artykuły