Logotyp serwisu lamode.info
FASHION WEEK POLAND ŁÓDŹ KWIECIEŃ 2012 – OLA BAJER ROBI DYM – KOLEKCJA NA SEZON JESIEŃ ZIMA 2012

FASHION WEEK POLAND ŁÓDŹ KWIECIEŃ 2012 – OLA BAJER ROBI DYM – KOLEKCJA NA SEZON JESIEŃ ZIMA 2012

Fashion Week Poland dzień pierwszy! Zobaczcie relację z pokazu Oli Bajer w ramach Off Out Of Schedule. Kolekcja na sezon jesień zima 2012 inspirowana…dymem!

Ola Bajer swoją kolekcją na sezon jesień zima 2012/2013 postanowiła zrobić dym… W jaki sposób, a właśnie poprzez prób uchwycenia jego ulotności i niestałości i zamknięcia go w swoich projektach. To dym stał się inspiracją, motywem przewodnim, a także tytułem najnowszej linii młodej designerki. Tajemniczy tytułowy "Røk" to po norwesku właśnie dym.

 

Międzynarodowych odniesień w kolekcji jest jednak jeszcze więcej, kolejnym motywem, który miał bowiem wpływ na kształt kolekcji były trójwymiarowe wizualizację podczas koncertów brazylijczyka Amona Tobina, równie eksperymentalne jak jego muzyka.

 

Jak przełożyło się to na same projekty? Inspiracja znalazłą swoje odzwierciedlenie w połączeniu różnych materiałów na zasadzie patchworku, a także w specjalnie zaprojektowanych przez Olę Bajer nadrukach, które zdobiły przede wszystkim spodnie, legginsy czy garniturach. W kolekcji znalazły się bowiem zarówno sylwetki męskie, damskie jak też unisexowe – o czym przekonać mogliśmy się także dzięki zaaranżowanemu mini performance’owi w trakcie którego niczym na piłkarskim boisku wymiana koszulek, nastąpiła wymiana oversize’owych bluz między modelem i modelką.

 

Kolorystyka jak na dym przystało była bardzo stonowana i rozmyta, oscylowała wokół szarości i czerni z niewielkimi akcentami w postaci turkusu – nawiązującego być może do prześwitującego przez rok kolor nieba.

 

Czy Ola Bajer zrobi tą kolekcją dym w świecie mody? Zajrzyjcie do galerii i przekonajcie się sami!

 

Patroni medialni FashionPhilosophy Fashion Week Poland: Elle, Kmag, Aktivist, Exklusiv, Vice, HIRO, Ultra i LAMODE.INFO.

tagi: Fashion Week Poland 2012 | FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź 2012 | Fashion Week Poland | Ola Bajer | trendy jesień zima 2012 | moda polska |

podobne artykuły