Logotyp serwisu lamode.info
FASHION CULTURE – POLSKO - BRYTYJSKI PROJEKT PROMOCJI SZTUKI POPRZEZ MODĘ

FASHION CULTURE – POLSKO - BRYTYJSKI PROJEKT PROMOCJI SZTUKI POPRZEZ MODĘ

Fashion Culture to nowy projekt mający  promować polską i brytyjską sztukę poprzez modę. Start już 11. lutego – poznajcie szczegóły!

Fashion Culture to projekt o międzynarodowej randze, wspierany przez Mera Londynu, Ambasadę Wielkiej Brytanii i Ambasadę Polski. Jego celem jest wzajemna promocja sztuki poprzez modę i mody poprzez sztukę.

 

Inauguracja przedsięwzięcia odbędzie się już 11. lutego w warszawskim Muzeum Pałacu w Wilanowie, kolejny etap będzie miał miejsce w Londynie w Somerset House - miejscu, w którym odbywa się corocznie London Fashion Week.

 

Jednym z kluczowych elementów projektu jest konkurs dla młodych projektantów, w którym udział wezmą uczniowie ASP z Łodzi, Krakowskich Szkół Artystycznych a także Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie oraz College of Fashion i Central Saint Martins College of Art and Design z Londynu. Do grona absolwentów tych ostatnich należą John Galliano, Alexander McQueen, Christopher Kane czy Stella McCartney. W jury zasiądą między innymi Joanna Klimas ora Anne Smith – dziekan Central St Martins College of Art and Design. Zapoznajcie się z ich wypowiedziami na temat Fashion Culture.

 

Źródło: materiały prasowe

 

Źródło: materiały prasowe

 

Fashion Culture to także platforma, dzięki której moda polska, brytyjska, a w dalszych etapach także francuska, będą czerpać od siebie nawzajem, inspirować i przenikać się. Również za sprawą praktyk i staży w renomowanych domach mody, które młodzi designerzy będą mogli odbyć w ramach projektu.

 

Więcej informacji na stronie fashionculture.pl, a także niebawem na łamach naszego portalu.

 

Cieszy nas fakt, że powstaje coraz więcej inicjatyw, mających na celu promocję młodych projektantów. Mamy nadzieję, że dzięki temu o polskiej modzie będzie coraz głośniej, także na arenie międzynarodowej.

tagi: Fashion Culture | moda polska |

podobne artykuły