PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
EKSPERT RADZI – JAK URZĄDZIĆ BIURO I DOBRAĆ ODPOWIEDNIO KRZESŁO?

EKSPERT RADZI – JAK URZĄDZIĆ BIURO I DOBRAĆ ODPOWIEDNIO KRZESŁO?

Biuro - miejsce, w którym spędzamy znaczną część swojego czasu w ciągu dnia. Ważne, żebyśmy czuli się w nim komfortowo. Ekspert marki Nowy Styl podpowiada jak to zrobić.

 

Biuro w domu, kiedyś tylko dla menedżerów, a dziś – kąt niezbędny każdemu. Nie tylko w pracy, ale zwykłym życiu. Aby surfować w sieci, studiować, pracować, a przy tym nie stracić wzroku oraz zachować dobrą sylwetkę warto postarać się i stworzyć miejsce nam przyjazne.

 

 

Krzesła do biura jak dobrać

fot. mat. prasowe Nowy Styl

 

Zanim zaaranżujemy nasz kącik, uważnie wybierzmy miejsce. Najlepiej blisko okna, ze światłem padającym z boku. Zatroszczmy się o jego naturalne źródło, a biurko wyposażmy w lampkę - osoby leworęczne piszące odręcznie powinny ją  postawić po prawej stronie i odwrotnie. Co poza tym?

 

Po pierwsze: krzesło. Wybierając fotel, warto zwrócić uwagę na możliwości ustawienia – regulację wysokości i odchylenia. Niektórym przyda się zagłówek, regulowane podłokietniki i dodatkowe wsparcie kręgosłupa.  Są już na rynku modele wyposażone w specjalne systemy umożliwiające ”dynamiczne siedzenie” – tj. nieskrępowany ruch podczas pracy przy zachowaniu ciągłego wsparcia pleców, gwarantującego optymalne odciążenie kręgosłupa.

 

Nowy Styl krzesłafot. mat. prasowe Nowy Styl

 

Po drugie:  biurko. Nawet w podstawowej ofercie znajdziemy stoły z regulowaną wysokością nogi – dzięki temu łatwo dostosujemy meble do najwygodniejszej dla nas pozycji. Poszukajmy ciekawego blatu - to nie musi być drewno. Może melamina, na przykład w kolorze czerwonym? Albo lakobel – szkło z zatopionymi wzorami? Jest w czym wybierać.

 

OPINIA EKSPERTA


Anna Kordecka-Myślińska, specjalista marki Nowy Styl: Design mebli zmienia się równie szybko, jak moda na „wybiegu”. Projektanci mebli mają trudne zadanie – ważna jest przecież funkcjonalność. Dwie rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę? Tapicerka powinna wytrzymać przynajmniej 50,000 tzw. cykli Martindale’a  - ten wskaźnik pokazuje, że materiał nie zmechaci się szybko. No i powiedzmy sobie szczerze: w takim miejscu nie może być nudno. Wybierzmy krzesło, które nam się podoba, mówi: „Kup mnie!” – bo ma to coś. Wzór, kształt, kolor. To z nim będziemy w naszym „gabinecie” najczęściej i najdłużej. Zaszalejmy i wybierzmy coś naprawdę ekstra – jak obicie rodem z Londynu, czy ciekawy motyw kwiatowy na oparciu. Taka ekstrawagancja nie musi być kosztowna – a będzie cieszyć przez długi czas.

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Nowy Styl | ekspert radzi | wystrój wnętrz |

podobne artykuły