PL / EN
MANICURE W PRACY

MANICURE W PRACY

Profesjonalny manicure do pracy zgodny z dress'codem. 

Jaka długość paznokci jest odpowiednia do pracy i które kolory są dopuszczalne? Odpowiadają nasze ekspertki – dr Irena Kamińska-Radomska i Agata Tanter (fragmenty książki „Dress Code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku”, Wyd. Świat Książki).

To zależy, gdzie i kiedy. Jeśli to pytanie dotyczy sytuacji służbowych, to paznokcie powinny być krótkie, zadbane, a kolor lakieru delikatny lub neutralny”.

MANICURE DO PRACY A DRESS CODE

Co interesujące, niepomalowane paznokcie w miejscu pracy mogą zostać odczytane jako brak troski o własny wizerunek. By zmienić swój image na nieco bardziej korzystny i uchodzić za kobietę zadbaną wystarczy manicure z bezbarwnym lakierem w roli głównej. Obecnie w modzie są odcienie klasyfikujące się do kategorii nude - to one wiodą prym pod względem kolorystyki odpowiedniej do pracy. Polecamy wszelkie beże, kamelowe tony oraz pudrowe róże. Do pracy bez względu na zajmowane stanowisko, manicure powinien być delikatny, neutralny i pasujący do klasycznych stylizacji. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest french. Wszelkie triki manicurzystów, którzy pokazują Ci najnowsze trendy np. brokat na lakierze, efekt syrenki, czy aqua elementy warto zarezerwować na wieczorne wyjścia.

Jeżeli decydujemy się na pomalowanie paznokci do pracy, pamiętajmy, że nasz manicure powinien prezentować się nieskazitelnie i schludnie. Żadne odpryski nie są mile widziane. Niedokładnie pomalowane paznokcie zapewnią nam efekt przeciwny do zamierzonego. Jeżeli manicure nam nie wyszedł, lepiej całkowicie zmyć lakier i udać się do profesjonalnego salonu urody.

POLECAMY: JAKIE RAJSTOPY NA JAKĄ OKAZJĘ?

NATURALNE PAZNOKCIE – TRENDY WIOSNA LATO 2018

Zadbane i nabłyszczone paznokcie wpisują się w trendy wiosenno-letnie 2018. W tym sezonie królują biel, pudrowy beż oraz subtelne akcenty złota. W modzie są krótkie paznokcie – wygodne, estetyczne i delikatne, które odmładzają i sprawiają, że możemy wykonywać w nich wszystko – od biurowych prac, aż po jazdę na rowerze. Najmodniejsze trendy w sferze paznokci, które jednocześnie wpisują się w dress code zaprezentował Łukasz Jemioł na pokazie kolekcji wiosna lato 2018.

MANICURE DO PRACY: DŁUGOŚĆ PAZNOKCI A DRESS CODE

Długie paznokcie, nawet elegancko pomalowane mogą uchodzić za wulgarne. Jak rozpoznać długość, która wpisuje się w reguły dress code’u? Spójrz na dłonie od wewnętrznej strony. Jeśli paznokcie nie są widoczne to znaczy, że zachowałaś właściwe proporcje.

Więcej porad dotyczących dress code`u znajdziecie w książceDress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku autorstwa dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej i Agaty Tanter. Do kupienia TUTAJ!

W galerii znajdziesz inspiracje prosto z wybiegów mody!

video

CHANEL MAKEUP CRUISE 2018

tagi: Agata Tanter | Irena Kamińska-Radomska | książka | dress code | manicure | DRESS CODE |

podobne artykuły