PL / EN
DOKUMENT O CARINE ROITFELD - ZOBACZCIE TRAILER „MADEMOISELLE C”

DOKUMENT O CARINE ROITFELD - ZOBACZCIE TRAILER „MADEMOISELLE C”

W sieci pojawił się trailer „Mademoiselle C”, nowego dokumentu o Carine Roitfeld. Film trafi do zagranicznych kin już 11 września. Zobaczcie!

Dokument w reżyserii Fabiena Constanta został poświęcony jednej z najważniejszych osobowości świata mody. Pokazuje on pracę byłej redaktor naczelnej francuskiego Vogue’a nad jej nowym magazynem „CR Fashion Book”. „Uważam, że zawsze można przekroczyć siebie i myślę, że jestem osobą, która posiada tego typu energię, by zmienić coś oczywistego w ikonę”. „Ja nie robię zdjęć, ja opowiadam historie” – opowiada Carine Roitfeld. „Nigdy nie uważałam siebie za artystkę, prowadzę spokojne życie i od trzydziestu lat wciąż jestem tą samą osobą. Moja wyobraźnia przekłada się na fotografię mody” – dodaje.

 

Oprócz Roitfeld i jej rodziny, w filmie zobaczymy również jej przyjaciół z branży, m.in. Karla Lagerfelda, Riccardo Tisci, Alberta Elbaza, Jeana Paula Gaultiera, Diane Von Furstenberg, Mario Sorrentiego, Natalię Vodianovą, Jacka McCollougha i Lazaro Hernandeza - projektantów Proenza Schouler, Alexandera Wanga, Donatellę Versace, Mario Testino, Matthew Avedona i Nicka Knighta. Nie zabrakło oczywiście Toma Forda, który nazywa Roitfeld „swoim ideałem kobiety”.

 

O pracy „królowej francuskiej mody” po odejściu z Vogue’a („Kiedy opuszczasz Vogue Paris, zostawiasz swoją koronę” – mówi w filmie Roitfeld), dowiecie się z filmu „Mademoiselle C”. Dokument był już pokazywany na festiwalu filmowym w Cannes, a 11 września trafi do zagranicznych kin. Niestety, choć znamy datę światowej premiery, wciąż nie wiemy, ile będziemy musieli czekać, zanim film trafi do Polski. 

 

Tymczasem, zobaczcie zwiastun „Mademoiselle C”. Zapowiada się nieźle.

 

                                                            źródło: youtube.com


video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Carine Roitfeld | Carine Roitfeld dokument | Carine Roitfeld "Mademoiselle C" |

podobne artykuły