Logotyp serwisu lamode.info
SOFIA COPPOLA: FILM W HOŁDZIE CHANEL ZWIASTUNEM WYSTAWY „MADEMOISELLE PRIVÉ”

SOFIA COPPOLA: FILM W HOŁDZIE CHANEL ZWIASTUNEM WYSTAWY „MADEMOISELLE PRIVÉ”

Od Marilyn Monroe, przez Jackie Kennedy, aż po dziś – poznajcie ultra kobiecość Chanel w interpretacji Sofii Coppoli!

Spis treści

1. CHANEL – FILM SOFII COPPOLI „IN HOMAGE TO MADEMOISELLE"

2. CHANEL – SOFIA COPPOLA O HISTORII KULTOWEJ MARKI

3. CHANEL – SOFIA COPPOLA I JEJ PRZYGODA Z CHANEL

4. SOFIA COPPOLA I VIRGINIE VIARD – PRZYJAŹŃ, WSPÓLNA WIZJA I ESTETYKA

„Kolaż powstał na bazie materiałów archiwalnych Chanel, by podkreślić esencję i wizję domu mody. Zarówno to, co rozpoczęła Coco, jak i kolejne projekty Karla czy Virginie, które sprawiają, że kobieta Chanel staje się jeszcze bardziej współczesna” – tak o najnowszym projekcie filmowym mówi Sofia Coppola. Reżyserka w ten sposób oddaje hołd legendarnej marce.

CHANEL – FILM SOFII COPPOLI IN HOMAGE TO MADEMOISELLE"

Sofia Coppola, zdobywczyni Oscara zrealizowała film w formie kolaży, będący hołdem złożonym legendarnej projektantce, Coco i kreatorce domu mody Chanel. Projekt zwiastuje wystawę „Mademoiselle Privé, zorganizowaną w Tokio w B&C Hall w Tennoz, Shinagawa. Ekspozycję możecie zobaczyć od 19 października do 1 grudnia 2019 roku.

Reżyserka wykorzystała archiwalne materiały marki, wideo oraz reklamy, które pojawiły się na przestrzeni lat – od narodzin kreacji Haute Couture, przez stworzenie perfum N°5, aż po kolekcję biżuterii „Bijoux de Diamants”.

Sofia Coppola podsumowuje projekt następującymi słowami: „Kolaż powstał na bazie materiałów archiwalnych Chanel, by podkreślić esencję i wizję domu mody. Zarówno to, co rozpoczęła Coco, jak i kolejne projekty Karla czy Virginie, które sprawiają, że kobieta Chanel staje się jeszcze bardziej współczesna”.

Sofia Coppola (fot. materiały prasowe)

CHANEL – SOFIA COPPOLA O HISTORII KULTOWEJ MARKI

Film rozpoczyna ujęcie Catherine Deneuve, która w latach 70. wystąpiła w kampanii kultowych perfum Chanel N°5. Aktorka w reklamie inspirowała kobiety, by miały odwagę być sobą. „Czasami jesteśmy skore do współdziałania, lecz nieraz bywamy bardzo trudne. Ale bycie skomplikowanym nie wyklucza współpracy, prawda? Więc zawrzyjmy pakt, tylko ty i Catherine Deneuve – nigdy niczego nie zmieniaj” - powiedziała. Film oczami wyobraźni przeniósł nas także na wybiegi Chanel czy ukazał spektrum różnorodnych kampanii m.in. z Marilyn Monroe. Pasjonatom mody z pewnością nie przejdzie uwadze różowa, kultowa garsonka Jackie Kennedy.

CHANEL – SOFIA COPPOLA I JEJ PRZYGODA Z CHANEL

Przygoda Sofii Coppoli z Chanel rozpoczęła się, kiedy jeszcze jako 15-letnia dziewczyna odbywała staż w domu mody. Na początku była przerażona. Karl Lagerfeld zaproponował jej pracę po przedstawieniu przez Carole Bouquet. Miało to miejsce w latach 80. Wówczas Sofia pomagała przy organizacji pokazów marki. Później, ona sama nosiła ubrania Chanel, a wśród jej ulubionych znalazły się garsonki, kardigany, baleriny i biżuteria couture.

POLECAMY: CHANEL - HISTORIA DOMU MODY 

SOFIA COPPOLA I VIRGINIE VIARD – PRZYJAŹŃ, WSPÓLNA WIZJA I ESTETYKA

Sofia Coppola przyjaźni się z Virginie Viard, a łączy je estetyka, wizja oraz wzajemny szacunek do pracy. Film stanowi przypieczętowanie tej znajomości oraz ukłon w stronę dziedzictwa domu mody Chanel.

tagi: Sofia Coppola | historia mody | film | wystawa | Chanel |

podobne artykuły