PL / EN
DAVID LA CHAPELLE DLA TOD’S – TOUCHE POP

DAVID LA CHAPELLE DLA TOD’S – TOUCHE POP

W atmosferze marzeń sennych David La Chapelle prezentuje nam nową torebkę marki TOD’S i daje kolejny powód by zobaczyć jego zdjęcia w warszawskiej Zachęcie.

Jego zdjęcia znalazły się wśród dzieł niespełna trzydziestu amerykańskich artystów, które w ramach wystawy „In God We Trust” od czwartku możemy oglądać w warszawskiej Zachęcie. Wszystkie prace pokazują jak w sztuce wciąż posługujemy się odniesieniami do religii, problemów wiary oraz czasem dziwnych, praktyk stanowiących dowód naszej religijności. Dla niego to wszystko wciąż stanowi źródło niekończącej się inspiracji. David La Chapelle, jeden z najgłośniejszych twórców pop-artu w fotografii jest najjaśniejszą gwiazdą tej wystawy.

 

Był uczniem Andy’ego Warhola. W pamięć ludzi wpisał się multikolorowymi pracami z ukrytym drugim dnem. Znany głównie z modowych kampanii, sesji i różnego rodzaju reklam. Ostatnio do swojego dorobku dopisał także wyreżyserowany przez siebie teledysk dla zespołu Florence and The Machine. Już dziś możemy podziwiać kolejne efekty jego pracy – serię zdjęć wizerunkowych Touche Pop dla marki TOD’S.

 

Każde ujęcie inspirowane jest jeździectwem, snem oraz barwami bliskimi La Chapellowi. Jednak rolę główną odgrywa na nich najnowsza torebka marki – Sella.  Niczym w sennej odysei, wśród miniaturowych figurek koni występuje w kolorze żółtym, niebieskim, czerwonym oraz w intensywnej fuksji. Do sprzedaży trafiła na początku września, a jej cena rozpoczyna się od 995 euro.

 

My na pewno nie ominiemy zdjęć La Chapella w warszawskiej Zachęcie! Każdy fan mody musi je zobaczyć.

 

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: David La Chapelle | TOD'S | Touche Pop |

podobne artykuły