PL / EN
CZARNE MADONNY I NIEMIECKIE TECHNO – RELACJA Z POKAZU MALDORORA  NA FASHION WEEK POLAND

CZARNE MADONNY I NIEMIECKIE TECHNO – RELACJA Z POKAZU MALDORORA NA FASHION WEEK POLAND

Kolekcja inspirowana średniowiecznymi ikonami przedstawiającymi Matkę Boską… w muzycznej oprawie z kultowego berlińskiego Berghain. Przeczytajcie relację z pokazu Maldorora na Fashion Week Poland!

Przed wejściem na pokaz Maldorora dostaliśmy informacje o kolekcji MBC. Zagadkowa nazwa, którą słyszeliśmy już chwilę wcześniej wreszcie została rozszyfrowana. Matka Boska Częstochowska – kontrowersyjny tytuł kolekcji ma swoje podłoże w inspiracji, jaką były średniowieczne ikony i wizerunek Matki Boskiej o ciemnej karnacji. Zupełnie nie wiedzieliśmy, czego spodziewać się po takiej zapowiedzi.

 

Muzyka, którą usłyszeliśmy zupełnie odbiegała od religijnych treści. Niemieckie techno w remiksie jednego z rezydentów kultowego berlińskiego klubu Berghain podkreślało mroczny i lekko psychodeliczny charakter kolekcji. Poszczególne sylwetki balansujące na pograniczu haute couture i odzieży sportowej mają, jak na Maldorora, dosyć uniwersalny charakter i wiele z nich śmiało nadaje się do wykorzystania w codziennych stylizacjach.

 

Bardzo oszczędna kolorystyka (jedynie czerń) została zrównoważona poprzez różnorodność zastosowanych materiałów. Od naturalnych tkanin, jak len, jedwab czy wełna poprzez ultracienkie ortaliony – te, nietypowo wykorzystane nie w kurtkach, a w spódnicach - aż po błyszczącą taftę z lureksem. Jednak prawdziwym zaskoczeniem były swetry zrobione z „dzianiny” wykonanej z taśmy VHS – nowoczesna odpowiedź na cekinowe propozycje i to w dodatku w duchu recyklingu!

 

Za stylizację fryzur podczas pokazu odpowiedzialna była Jaga Hupało – jak mówi: Bazą estetyki fryzury są warkocze, które wywodzą się ze stylu średniowiecznego. Styl ten przejawia się w każdym poszczególnym modelu, jaki zobaczyć mogliśmy na wybiegu.

 

Maldoror z każdą kolejną kolekcją podkreśla swoją pozycję w polskiej modzie. Cenimy go za bezkompromisowość i konsekwencję w tym co robi!

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Fashion Week Poland | Fashion Week Poland spring summer 2012 | Maldoror | trendy wiosna lato 2012 | moda polska | kolekcja |

podobne artykuły