Logotyp serwisu lamode.info
COTTONFIELD – HISTORIA DUŃSKIEJ MARKI

COTTONFIELD – HISTORIA DUŃSKIEJ MARKI

Duńska marka Cottonfield obchodzi w tym roku  25-lecie istnienia. U nas poznacie jej początki i prześledzicie drogę, jaką przemierzyła od tamtego czasu.

Marka Cottonfield powstała 1986 roku, założona przez spółkę Carli Gry International A/S, której siedziba znajdowała się w idyllicznym dworku u północnego wybrzeża Nowej Zelandii. Koncept, dzięki któremu powstał Cottonfield, zakładał stworzenie casualowej, komfortowej marki odzieżowej dla mężczyzn - na każdą kieszeń. Inspiracją było nadmorskie otoczenie oraz styl życia mieszkańców Skandynawii.

 

Już następny rok, 1987, okazał się dla marki przełomowy. Wtedy to Cottonfield zaczął pojawiać się na międzynarodowych targach mody, gdzie przykuwał uwagę żywymi kolorami i klasycznymi fasonami. Elementem sztandarowym, znakiem rozpoznawczym Cottonfield stałą się wówczas puchowa pomarańczowa kurtka.

 

W latach 80. i 90. Cottonfield rozwijał się bardzo dynamicznie.  To właśnie ta marka dyktowała wówczas warunki na duńskiej scenie mody i w skandynawskich szafach. Stał się marką pożądaną, odnotowującą coraz większe sukcesy na rynku międzynarodowym. Szczególnym uznaniem cieszyły się, dziś już kultowe, koszulki polo, kraciaste koszule oraz t-shirty z logo marki.

 

Mężczyźni, których pokazywał Cottonfield w swoich kampaniach byli przystojni, wysportowani, uśmiechnięci. Uosabiali siłę witalną i zamiłowanie do aktywności fizycznej – przez lata stanowili męski ideał, do którego wszyscy dążyli, a o którym śniły kobiety.

 

Dziś Cottonfield powraca do swoich korzeni – w ramach jubileuszowej kolekcji odświeża dawne projekty – dotyczy to zarówno designu, jak i tożsamości wizualnej, dystrybucji oraz komunikacji. Priorytetem pozostaje dla niej najwyższa jakość i zachowanie charakterystycznego, tak rozpoznawalnego profilu, który przysporzył marce tylu fanów na całym świecie.

tagi: marka | moda męska | Cottonfield |

podobne artykuły