PL / EN
COS

COS

ROK ZAŁOŻENIA

2007

NARODOWOŚĆ

szwedzka

OFERTA

moda damska i męska

COS

COS (Collection of Style) to marka szwedzkiego koncernu H&M działająca od 2007 roku. DNA skandynawskiego brandu to funkcjonalność, prostota, minimalizm i najwyższa jakość za najniższą cenę. Ta dewiza dotyczy także siostrzanego H&M, jednak w praktyce oferty marek znacznie się różnią.

COS KONTRA H&M

COS to bardziej wysublimowany design, lepsza jakość i inny profil marki: sezonowe trendy traktowane są jako punkt wyjścia do tworzenia prostych, przemyślanych, choć bardzo nowoczesnych kolekcji w duchu miejskiej klasyki.

COS – HISTORIA

W 2007 roku w Londynie w London’s Royal Academy marka pokazała swoją pierwszą kolekcję, a następnie otworzyła pierwszy butik na Regent Street. Dwa lata później debiutowała w Paryżu przy Rue de Rosiers w dzielnicy Marais.

OFERTA COSA

W hołdzie klasyce i prostocie na przestrzeni lat marka wypracowała charakterystyczny, rozpoznawalny styl. W ofercie znajdziemy wiele bazowych projektów, najczęściej podanych w zgeometryzowanej, unowocześnionej formie. Oferta obejmuje modę damską, męską i dziecięcą oraz linie akcesoriów (m.in. buty, torebki). Kolekcje odszywane są w Europie i Azji w stosunku 60:40.

COS – IDEA SLOW FASHION  

Idea slow fashion realizowana jest także nie tylko na poziomie samej mody, ale też jeżeli chodzi o dobór lokalizacji; każdy kolejny butik powstaje w miejscu, które architektonicznie współgra z koncepcją artystyczną i filozofią marki.

COS - SKLEPY

COS ma ponad 40 salonów w 9 krajach (40 na terenie Europy), obok Polski m.in. we Włoszech, Finlandii, Hong Kongu. Co ciekawe, w samej Szwecji znajduje się tylko jeden sklep.