PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
CONCEPT STORE LOUIS VUITTON I YAYOI KUSAMA W SELFRIDGES

CONCEPT STORE LOUIS VUITTON I YAYOI KUSAMA W SELFRIDGES

Zobaczcie efekty niezwykłej kolaboracji marki Louis Vuitton i japońskiej artystki Yayoi Kusamy. Podążając za kropkami dotrzyjcie do bajkowej ekspozycji domu towarowego Selfridges w Londynie.

Pamiętacie współpracę Marca Jacobsa i Yayoi Kusamy, o której pisaliśmy m.in tutaj? Japońska artystka i dyrektor kreatywny Louis Vuitton stworzyli ostatnio kolekcję ready-to-wear toreb, akcesoriów, butów oraz biżuterii. Wszystkie projekty łączy obsesja na punkcie kropek, z której znana jest Kusama.

 

Kolejnym owocem tej kolaboracji, poza zadedykowanymi kolekcji dwudziestoma czterema witrynami sklepowymi, jest niesamowity concept store w londyńskim Selfridges, czyli drugim po Harrodsie największym domu towarowym w Wielkiej Brytanii, który znany jest ze wspaniałych i artystycznych witryn sklepowych w umiejętny sposób łączących modę i sztukę. Tę niezwykłą ekspozycję można podziwiać do 1 października 2012 roku.

 

Odwiedzając ten słynny dom towarowy, z łatwością odnajdziecie wspomniane stanowisko. Wystarczy, że będziecie podążać za kropkami znajdującymi się na podłodze.  Ściany, stoliki do prezentacji i szafki concept store’u pokryte są nieskończoną ilością białych i czerwonych groszków w różnych rozmiarach. Wnętrze sprawia wrażenie koronkowego, ale pomimo swojego skomplikowanego charakteru świetnie eksponuje również kropkowaną modę według Kusamy. Sam, niemal ikoniczny wizerunek artystki pojawia się we wnętrzu w postaci biało- czerwonych figurek, oczywiście w ukochane przez nią grochy.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Yayoi Kusama | Selfridges | Concept store Louis Vuitton | LOUIS VUITTON | Marc Jacobs |

podobne artykuły