Logotyp serwisu lamode.info
CO SŁYCHAĆ U… MOZCAU?

CO SŁYCHAĆ U… MOZCAU?

Zuo Corp. w Indiach a MOZCAU w Tanzanii! Projektantka marki Mickey Wyrozębski, jako pierwsza Europejka zaprezentuje kolekcję podczas tamtejszego Tygodnia Mody. Poznajcie szczegóły!

Polska moda zaczyna podbijać egzotyczne rynki. Dopiero, co pisaliśmy o innej marce Zuo Corp. która wybiera się na Fashion Week do New Dheli, a już dziś możemy pochwalić się kolejną mającą potencjał by wyruszyć w świat. Marka MOZCAU by Justin projektantki Mickey Wyrozębski wyjeżdża do Tanzanii by na tamtejszym Tygodniu Mody Swahili zaprezentować swoją kolekcję. W dodatku będzie tam pierwszym europejskim przedstawicielem!

 

Projektantka na wybiegu pokaże karnawałową część kolekcji Heroine ’94 – Heroine Carnival, która łączy w sobie minimalistyczną europejską modę z dużą ilością czerni i złota. Powstała ona przy współpracy z Kamilem Bohdanowiczem, właścicielem studia Berlincut. Swahili Fashion Week, który rozpocznie się 6 grudnia i potrwa dwa dni to największe święto modowe we Wschodniej i Centralnej Afryce.

 

Sama Mickey Wyrozębski tak opowiada o tej inicjatywie : „Uwielbiam podróże. Im bardziej dalekie, im bardziej abstrakcyjne tym lepiej. W zeszłym roku przypadkiem natrafiłam na tę imprezę i zaczęłam korespondować z Mustafą Hassanalim, który zaproponował mi udział. Możliwość konfrontacji tak odległych kultur jest dla mnie czymś fascynującym. Będę pierwszym projektantem z Europy, który pokaże swoją kolekcję podczas Swahili Fashion Week.”

 

Życzymy powodzenia!

tagi: MOZCAU | Justin loveyou | Swahili Fashion Week | MOZCAU by Justin |

podobne artykuły