PL / EN
CO SŁYCHAĆ U… KAROLINY ZMARLAK?

CO SŁYCHAĆ U… KAROLINY ZMARLAK?

W ciągu ostatniego roku działo się u niej wiele. Ubrania Karoliny Zmarlak trafiły m.in. na plan serialu House of Cards! Sprawdźcie, co słychać u polskiej projektantki mieszkającej w Nowym Jorku!

Ostatni raz odwiedziliśmy ją rok temu. Gdy w 2013 roku, udzielała nam wywiadu opowiadała o tym, że właśnie jej ubrania dostały się do Saks 5th Avenue – jednego z najbardziej prestiżowych domów handlowych na świecie. W czasie niedawno zakończonego New York Fashion Week złożyliśmy kolejną wizytę w jej pracowni i showroomie, by dowiedzieć się, co zmieniło się od tamtego momentu. Jak się okazało - u Karoliny Zmarlak wciąż dzieje się wiele! Polska projektantka mieszkająca w Nowym Jorku na swoim koncie ma kolejne sukcesy.

 

Po Saksie bowiem przyszedł czas na internetowy sklep Neiman Marcus, a co za tym idzie – kategorię Premier Designer i towarzystwo 50 najbardziej znanych marek na świecie. To pierwsza Polka, której projekty sprzedają renomowane domy handlowe! W dodatku Karolina Zmarlak znalazła się w rankingu Top 3 Young Designers – najlepiej sprzedających się młodych projektantów na neimanmarcus.com.


Jej ubrania wciąż można kupić na drugim piętrze Saks 5th Avenue w dziale Designer Sportswear, tuż obok najdroższych marek świata. Jak więc przekonać kogoś by kupił jej spódnicę, zamiast tej od Stelli McCartney z sąsiedniego wieszaka? Karolina postawiła nie tylko na najwyższą jakość materiałów, ale także na precyzję wykonania i staranne wykończenia. Jej znakiem rozpoznawczym jest niezwykła konstrukcja, która przejawia się nawet w najprostszych rzeczach, czyniąc je jeszcze bardziej funkcjonalnymi. Bo liczy się każda nitka i zamek oraz to, że wszystko robi na miejscu. W przeciągu kilku ulic, w obrębie Garment District, powstaje jej każda kolekcja. Większość światowej sławy projektantów w Nowym Jorku robi jedynie prototyp, a produkcję zleca chińskim fabrykom, by maksymalnie obniżyć koszty.

 

Co Karolina przygotowała na nowy sezon? To, z czego jest znana – m.in. dopasowane sukienki, marynarki z dużym kołnierzem, funkcjonalne, dwustronne płaszcze oraz dużo cięższe i grubsze, wykończone farbowanym na zielono futrem lisa. Jednak najbardziej dumna jest z projektów wykonanych ze skóry pytona przeplatanej wełną, która zrobiła wrażenie nawet na pracownikach fabryki szyjącej dla najlepszych marek na świecie. Nigdy nie widzieli równie zachwycającego materiału. W dopilnowaniu szczegółów w każdym pojedynczym projekcie pomaga jej Polka Marzena Staszewska, Production Manager marki.

 

Jak przyznała Karolina, cieszy ją to, że bardzo dużo stylistów kupuje jej ubrania, a moda staje się coraz ważniejsza w dużych produkcjach telewizyjnych, gdzie od samego początku konkretna estetyka wpisywana jest w daną rolę. Wszystko to sprawiło, że jej projekty trafiły m.in. na plan niezwykle popularnego serialu „House of Cards”! Cała jej kolekcja, dostępna obecnie w sklepach, została zakupiona z myślą o głównej bohaterce Claire Underwood, granej przez Robin Wright. Wypatrujcie jej więc w najnowszych sezonach!

 

Projekty z metką Karolina Zmarlak pojawiły się także w znanej amerykańskiej produkcji „The Good Wife”, a jej sukienki nosi współprowadząca program „Morning Joe” Mika Brzeziński, córka profesora Zbigniewa Brzezińskiego, jedna z najbardziej wpływowych dziennikarek w Stanach. Ostatnio także w kreacjach Polki zaprezentowała się kilkakrotnie Toni Colette. Aktorka do tej pory pytana o role oraz obserwowana ze względu na swoje przedsięwzięcia, teraz wzbudza zainteresowanie tym, co nosi.

 

Czy w przyszłości projekty Karoliny Zmarlak kupimy także w Polsce? Niewykluczone, bo plany są. Jednak póki co, jako jedyna Polka świetnie sobie radzi na najbardziej drapieżnymi i najbardziej znaczącym, amerykańskim rynku.

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Karolina Zmarlak | House of Cards | Claire Underwood | Saks Fifth Avenue | Neiman Marcus |

podobne artykuły