PL / EN
CHRISTOPHER KANE NOWYM PROJEKTANTEM BALENCIAGI?

CHRISTOPHER KANE NOWYM PROJEKTANTEM BALENCIAGI?

Świat mody huczy plotkami. Według francuskiego magazynu to Christopher Kane przejmie byłą posadę Nicolasa Ghesquiera. To jednak nie koniec - poznajcie szczegóły.

Właśnie rozgrywają się największe batalie w świecie mody. Na opuszczone stanowisko dyrektora kreatywnego domu mody Balenciaga było już wielu kandydatów m.in. Alexander Wang jednak według francuskiego magazynu Le Nouvel Observateur podobno to jednak Christopher Kane przejmie nową posadę. Nicolasa Ghesquiera, który opuścił niedawno markę zastąpi już 1 grudnia – dzień po tym jak jego poprzednik oficjalnie pożegna się z domem mody. To będzie z pewnością wymagający rozdział w historii Balenciagi, którą od 1997 roku zarządzała jedna i ta sama osoba.

 

To jednak nie koniec zmian w branży. We Włoszech trwają wciąż prace nad przywróceniem legendarnego domu mody Elsy Schiaparelli, który znów miałby wrócić do gry w segmencie marek luksusowych. Pytanie, więc kto przejmie po latach zapomnianą nieco markę. Prawdopodobnym kandydatem na jej dyrektora kreatywnego jest projektanta Erdem Moralioglu. Jednak wiele głosów w świecie mody przemawia za tym, że to jednak Ghesquiere przejmie to stanowisko.

 

Czekamy, zatem na rozwiązanie i z ciekawością przyglądamy się kolejnym plotkom. Branża mody wciąż płata figle, dlatego być może i tym razem nas zaskoczy.

video

CHANEL CRUISE 2021/22

tagi: Christopher Kane | Nicolas Ghesquiere | Erdem Moralioglu | Elsa Schiaparelli | BALENCIAGA |

podobne artykuły