PL / EN
CHANEL SUBLIMAGE L'ESSENCE LUMIÈRE: NAJLEPSZE Z NATURY

CHANEL SUBLIMAGE L'ESSENCE LUMIÈRE: NAJLEPSZE Z NATURY

Kwintesencja pielęgnacji. Historia z błogosławieństwem natury.

 

W 2010 roku Nicola Fuzzati, dyrektor ds. innowacji i rozwoju składników w CHANEL Research, zainicjowała nowy program skierowany do południowej Francji, a dokładniej do punktu różnorodności biologicznej w sercu Alp, obszaru oferującego niesamowitą ilość zasobów roślin leczniczych. Po otwarciu na Madagaskarze laboratorium pod gołym niebem, poświęconego wanilii płaskolistnej, SUBLIMAGE pisze dziś kolejny rozdział swojej historii.

BOTANICZNE DZIEDZICTWO

Kilka spośród kilkuset tych dawno zapomnianych dzikich roślin zostało wybranych przez CHANEL Research ze względu na ich kosmetyczny wpływ na młodość i jakość skóry. Aby ustanowić odpowiedzialny łańcuch dostaw, taki jak ten, który kiedyś istniał na Madagaskarze, te botaniczne skarby zostały zaaklimatyzowane i wyhodowane w warunkach podobnych do ich naturalnego środowiska w konserwatorium badawczym: ogród eksperymentalny zaplanowany zgodnie z ekologicznymi i zrównoważonymi praktykami rolniczymi.

W ogrodzie CHANEL Research hoduje się surowce, które wydobywają piękno skóry. Kwiat nawłoci, wyróżniony w zeszłym roku podczas premiery SUBLIMAGE L’Essence Fondamentale, został wybrany ze względu na jego konsolidujące działanie w sieci skóry. Dziś odsłonięta zostaje inna, równie wspaniała, roślina: przelot pospolity, skarb skryty w SUBLIMAGE L’Essence Lumière.


KOBIECE ŚWIATŁO

W obliczu agresji zewnętrznych, od promieni UV, przez zanieczyszczenia, po codzienne stresy, promienny blask skóry może stać się matowy. Jego ton staje się mniej równomierny i mniej jasny, a czasem może być naznaczony plamami. Kontrast między strefami jasną i ciemną zmniejsza się wraz z upływem czasu.

SESTRINE-2 – wzmocnienie blasku

W 2014 roku połączenie analizy genomowej i analizy eksperckiej dotyczącej starzenia się twarzy - na podstawie danych z badania przeprowadzonego na 524 kobietach w latach 2002-2013 - umożliwiło CHANEL Research określenie nowego celu biologicznego: SESTRINE-2. Białko to, znajdujące się w podstawowej warstwie naskórka, jest tarczą antystresową, która chroni przed przedwczesnym dojrzewaniem skóry i spowalnia procesy jej starzenia. Białko indukowane stresem pomaga również regulować pigmentację skórną poprzez modulowanie ekspresji tyrozynazy, enzymu odpowiedzialnego za wytwarzanie melaniny.

Ekspresja SESTRINE-2 zmniejsza się z wiekiem. Podobnie jak blask skóry.

Przelot pospolity – prekursor światła

Przelot pospolity (anthyllis vulneraria) jest pionierem wśród roślin kochających słońce. Potrzeba światła słonecznego doprowadziła do opracowania specjalnych molekuł. Zdolność przelotu do przeciwstawiania się wrogim środowiskom i jego właściwości terapeutyczne przykuły uwagę CHANEL Research, które przeanalizowało roślinę i odkryło, że zawiera ona cząsteczki korzystne dla skóry.


Po zaaklimatyzowaniu rośliny, CHANEL Research przeznaczyło specjalną powierzchnię do jej uprawy. Kwiaty, łodygi i liście są zbierane ręcznie w czerwcu i lipcu, a następnie delikatnie suszone przed procesem ekstrakcji. Tak otrzymany składnik aktywny ma wyraźne działanie na ekspresję SESTRINE-2 w keratynocytach, zwiększając ich odporność na stres oksydacyjny oraz w melanocytach, regulując pigmentację skóry. Aktywuje komórkowe mechanizmy obronne, aby uzyskać idealnie równomierną cerę.

Wspomagana mocą przeciwutleniacza intensywnej wody pozyskiwanej z wanilii płaskolistnej, ta górska roślina pomaga chronić przed niszczącym wpływem życia w mieście. Chroniąc zarówno teksturę, jak i kolor, ukazuje oryginalny blask skóry. Dzień po dniu twarz jest nasycona światłem.

ZOBACZ TEŻ: NOIR ET BLANC DE CHANEL - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2019

SKARB ODDZIAŁUJĄCY NA ZMYSŁY

Wyjątkowo lekka konsystencja SUBLIMAGE L’Essence Lumière umożliwia jej natychmiastowe wchłanianie w skórę, pozostawiając delikatne uczucie świeżości. Serum, wzbogacone w botaniczną glicerynę i odżywcze masło shea, łagodzi skórę. Niewidocznie drobne cząsteczki masy perłowej rozmywają drobne niedoskonałości i rozświetlają cerę.


NIEZAPRZECZALNA SKUTECZNOŚĆ

Idealny dla skóry, SUBLIMAGE L’Essence Lumière jednocześnie poprawia każdy aspekt blasku. Natychmiast rozświetla cerę. Badania przeprowadzone na panelu kobiet wykazały, że poprawia jednorodność skóry (+ 42%), jasność (+ 45%) i przejrzystość (+ 53%) po czterech tygodniach stosowania. Skóra momentalnie ma bardziej równomierny wygląd (+ 24%) i jest bardziej miękka w dotyku, podczas gdy tekstura jest wyrafinowana, a pory zmniejszone. Świeża i promienna cera wydaje się wyraźnie młodsza.

SZTUKA APLIKACJI

Zainspirowany protokołem pielęgnacji skóry „CHANEL AU RITZ”, rytuał aplikacyjny SUBLIMAGE L’Essence Lumière aktywuje mikrokrążenie skóry i odsłania twarz w jej najpiękniejszym świetle.

Nałóż kroplę SUBLIMAGE L’Essence Lumière na oba policzki, czoło i szyję. Obiema rękami wygładź rysy twarzy od środka na zewnątrz. Nadal przy użyciu obu dłoni masuj lewą stronę twarzy: przeciągnij skórę od czoła do skroni, od nosa do ucha, od kącika ust w kierunku krawędzi szczęki, od czubka podbródka do ucho, a następnie do obojczyka. Powtórz ten protokół jeszcze raz, a następnie wykonaj go po prawej stronie twarzy.

video

TOP 7 POKAZY HAUTE COUTURE WIOSNA 2021

tagi: serum | Chanel |

podobne artykuły