PL / EN
5 KLUCZOWYCH KROKÓW DO EKOLOGICZNEJ KOSMETYCZKI

5 KLUCZOWYCH KROKÓW DO EKOLOGICZNEJ KOSMETYCZKI

Beauty triki, które pomogą Ci być bardziej eko. 

Tych 5 prostych kroków sprawi, że kosmetyki będziesz wybierać bardziej świadomie, troszcząc się o środowisko.

EKOLOGICZNA KOSMETYCZKA – NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ?

Zwracaj uwagę na opakowania kosmetyków

Ekologia kojarzona jest z recyklingiem pod względem opakowań kosmetyków. Najlepiej, aby wybrane preparaty znajdowały się np. w samym słoiczku, bez zbędnych tekturek i folii zewnętrznych. Chociaż takie opakowanie może na pierwszy rzut oka nie symbolizować elegancji, to warto skupić się na dobrej jakości, naturalnych kosmetykach. To one niejednokrotnie są bardzie luksusowe od tych elegancko opakowanych ze względu na pozbawiony substancji chemicznych skład.

Wybieraj naturalne kosmetyki

Jeśli pragniesz chronić środowisko poprzez świadomy wybór kosmetyków, wybieraj przede wszystkim te ekologiczne, naturalne, organiczne i wegańskie. Te ostatnie nie mają substancji odzwierzęcych. Produkty ekologiczne i organiczne są bogate w składniki pochodzące z upraw, na których nie używa się niedozwolonej chemii. Poza tym, że takie kosmetyki są bliższe naturze. Efekt ich działania wymaga czasu, ale jest trwalszy.

Kawowy szampon, O'right, 46 pln 

Unikaj kosmetyków z mikrogranulkami

Kosmetyki z mikrogranulkami, takie jak żele do kąpieli, peelingi i kremy do ciała są niewskazane. Syntetyki pod postacią drobin w nich zawartych, trafiają bezpośrednio do mórz. Na skutego tego znajdują się w rybach, które np. spożywamy. Dlatego warto unikać preparatów z mikrogranulkami ze sztucznych tworzyw, które nie są wychwytywane przez filtry do oczyszczania ścieków.

Wybieraj kosmetyki nietestowane na zwierzętach

By mieć wpływ na ochronę środowiska, wspierając ekologiczne podejście beauty, najlepiej wybierać kosmetyki nietestowane na zwierzętach. Produkowanie takich preparatów jest niezgodne z wymogami Unii Europejskiej od 2016 roku, jednak np. prawo krajów azjatyckich wciąż dopuszcza takie rozwiązania.

Wspieraj marki rodzime

Warto kupować kosmetyki naturalne, ekologiczne itd. od lokalnych producentów. Na polskim rynku urody nie brak wspomnianych produktów. Ich wybieranie, w związku z krótszym odcinkiem transportu, ogranicza ślad węglowy i emisję dwutlenku węgla.

W galerii prezentujemy kosmetyki, które pozwolą Ci być bardzie eko.

video

INSIDE CHANEL – GABRIELLE, A REBEL AT HEART

tagi: uroda | pielęgnacja | marki |

podobne artykuły