PL / EN
CHANEL – KOLEKCJA OKULARÓW BIJOU 2016

CHANEL – KOLEKCJA OKULARÓW BIJOU 2016

Poznajcie luksusową linię inspirowaną ulubionym kwiatem Coco Chanel!

Chanel prezentuje najnowszą kolekcję okularów przeciwsłonecznych i optycznych Bijou 2016. Poznajcie wszystkie luksusowe propozycje paryskiego domu mody!

 

Każdego roku linie dodatków czerpią inspiracje ze spuścizny marki. Tym razem, 4. edycja dedykowana jest kamelii – ulubionemu kwiatowi Gabrielle Chanel, a jej oficjalna premiera przypadła na pokaz Métiers d’art – Paris in Rome 2015/16 (więcej TUTAJ!). Modele skupiają w sobie poetycki romański styl, przepych baroku oraz włoski glamour.

 

Na kolekcję składają się cztery okazałe oprawki: typu cat-eye, kanciaste lub delikatnie zaokrąglone, mocno okrągłe i w stylu retro motyli. Jeżeli chodzi o modele optyczne, twórcy postawili na dwa ultra kobiece projekty. Paleta kolorów jest zarówno intensywna – czarna, bordowa i granatowa, jak i subtelna, transparentna – w odcieniu szylkretu, zielonego turkusu oraz szarości. Główna bohaterka linii, czyli kamelia została wykonana głównie ze złotego metalu, ale także srebra i rutenu. Kwiaty okalające zauszniki są lakierowane w celu optycznego uwypuklenia, ale też emaliowane aby dopasować kolor do konkretnych modeli. Niektóre projekty posiadają też oprawki z kwiatowym wzorem w górnej części, które zaznaczają linię brwi.

 

Jeżeli Wy również wyznajecie kult kobiecości i maksymę dolce vita, które doskonale oddają charakter tej kolekcji, koniecznie zajrzyjcie do butików Chanel już w maju!

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: okulary | eyewear | shades | dodatki | wiosna 2016 | Chanel |

podobne artykuły