PL / EN
ZMIANA FORMUŁY POKAZÓW GUCCI

ZMIANA FORMUŁY POKAZÓW GUCCI

Nowa wizja dotyczy płci... Dowiedzcie się więcej!

Alessandro Michele postanowił ujednolicić prezentację kolekcji damskich i męskich Gucci. Teraz w konkretnym sezonie będziemy mogli oglądać jeden pokaz, w którym zobaczymy propozycje dla obu płci.

 

Płynność płciowa to obecnie w modzie jeden z mocniejszych trendów, którego bez wątpienia wiodącym reprezentantem jest dyrektor kreatywny włoskiego domu mody. Obok charakterystycznej wizji projektowania, pojawia się specyfika castingów, która zakłada angaż modelek do pokazów męskich i odwrotnie. „To wydaje się być naturalne wyłącznie dla mnie aby prezentować kolekcje damskie i męskie razem. To sposób w jaki widzę dzisiaj świat” – argumentował swoją decyzję Michele.

 

Marco Bizzarri, prezydent i CEO Gucci zwrócił uwagę, że główny projektant de facto już łączy damskie i męskie kolekcje, dlatego ten krok był oczywisty. „Organizacja jednego pokazu w sezonie przyczyni się znacząco do uproszczenia wielu aspektów naszego biznesu. Utrzymanie podziału na dwie odrębne prezentacje było wynikiem tradycji, nie praktyczności” – wyjaśnił Bizzarri.

 

Grupa Kering, właściciel marki, zmienia również strategię biznesową, która porzuca koncepcję „see now, buy now” skierowaną bezpośrednio do konsumenta na rzecz miesięcznej przerwy pomiędzy pokazem a pojawieniem się nowości w butikach.

 

Pierwsza ujednolicona prezentacja będzie miała swoją premierę w nowej siedzibie Gucci w Mediolanie. Nie możemy się doczekać!

 

fot. East News

video

TELEDYSKI Z MODĄ W TLE

tagi: Gucci | fashion show | pokaz mody | Alessandro Michele | Alessandro Michele |

podobne artykuły