PL / EN
HEDI SLIMANE ZASTĄPI KARLA LAGERFELDA W CHANEL?

HEDI SLIMANE ZASTĄPI KARLA LAGERFELDA W CHANEL?

Poznajcie szczegóły zakulisowych rozmów Suzy Menkes i Pierre`a Berge!

Czy to możliwe, że Hedi Slimane niedawno ustępujący ze stanowiska dyrektora kreatywnego Saint Laurent Paris może zastąpić samego Karla Lagerfelda w Chanel?

 

Roszady na stanowiskach głównych projektantów trwają w najlepsze. Dosłownie kilka dnie temu Hedi Slimane opuścił Saint Laurent, a jego stanowisko objął Anthony Vaccarello ustępując tym samym z Versus Versace, a teraz Suzy Menkes dostarcza nam nowych, tym razem zakulisowych, wieści z branży.

 

Ikona modowego dziennikarstwa będąc na kolacji w Paryżu postanowiła zapytać Pierre`a Berge, wieloletniego partnera Yves Saint Laurenta i współzałożyciela domu mody o odejście Slimane`a. „Projektanci stali się dzisiaj jak piłkarze” – skomentował francuski biznesmen. Menkes przyznała wtedy, że połowa zgromadzonych na sali gości uważa, że to właśnie Slimane zastąpi Karla Lagerfelda w Chanel. Berge odpowiedział wymijająco: „Bez komentarza”.

 

Odejście Lagerfelda z Chanel bez wątpienia zwiastuje dla branży koniec pewnej epoki, ale zważywszy na podeszły wiek projektanta będzie to niebawem nieuniknione. Sam dyrektor kreatywny paryskiej marki przyznał kiedyś, że to właśnie Slimane jest jedyną osobą, która może go zastąpić. Pozostaje pytanie: kiedy?

 

video

GABRIELLE CHANEL, THE PURSUIT OF PASSION

tagi: YSL | Pierre Berge | Suzy Menkes | Karl Lagerfeld | Chanel | Hedi Slimane |

podobne artykuły