PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
CABIRIA - PIERWSZA W HISTORII MARKA PLUS SIZE NA NEW YORK FASHION WEEK

CABIRIA - PIERWSZA W HISTORII MARKA PLUS SIZE NA NEW YORK FASHION WEEK

Na nowojorskim Tygodniu Mody swój debiut będzie miała kolekcja plus size. Sprawdźcie szczegóły!

Miesiąc temu, projektantka Eden Miller wspominała portalowi Fashionista.com o problemach kolekcji plus size na rynku modowym. Według niej, wykazuje on kompletny brak zainteresowania modą, która nie mieści się w standardowej rozmiarówce. Pojawiają się tłumaczenia, że korpulentne klientki stanowią zdecydowaną mniejszość, dlatego kolekcje się nie sprzedają. Powyższy problem stał się już modowym tabu. Media nie promują marek plus size, sklepy nie chcą ich do siebie przyjmować, a szkoły projektowania nie uczą tworzenia tego typu mody.  

 

Okazuje się, że duże rozmiary powoli wychodzą z cienia i coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na modowym rynku. Już wkrótce Cabiria, czyli specjalna linia plus size Eden Miller, zaprezentuje swoją kolekcję podczas nowojorskiego Tygodnia Mody. Jest to pierwsza w historii marka, która trafiła na fashionweekowe wybiegi.

 

„Jestem strasznie podekscytowana i zadowolona, chociaż czuję ogromną presję. Nawet jeśli na rynku modowym istnieje sporo marek plus size, nigdy nie były pokazywane podczas Fashion Weeka, promującego standardową rozmiarówkę. To wielka presja, zwłaszcza, że pokaz tej kolekcji to wciąż moda z najwyższej półki” – mówi Miller.

 

Kolekcja marki Cabiria otworzy listę pokazów, w piątek – 6 września. Spodziewacie się burzy w świecie mody?

 

 

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Cabiria | Cabiria New York Fashion Week | moda plus size | plus size | New York Fashion Week |

podobne artykuły