PL / EN
BOHOBOCO - POKAZ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2015/2016

BOHOBOCO - POKAZ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2015/2016

Kroje inspirowane latami 40. i 70., szlachetne pastele i klimat prosto z bajki o „królowej wełny”. Zobaczcie propozycje duetu Bohoboco na sezon jesień zima 2015/2016

Gdyby w polskiej branży mody doszukiwać się odpowiednika słowa perfekcjonizm, na usta ciśnie się jedno - Bohoboco. Wczorajszym pokazem swojej najnowszej kolekcji na sezon jesień zima 2015/2016, Michał Gilbert Lach i Kamil Owczarek ponownie udowodnili, że w ich twórczości określenie „dopracowane do najmniejszego szczegółu” traktowane jest bardzo dosłownie, co tyczy się zarówno samej kolekcji, jak i okoliczności, w jakich zostanie ona zaprezentowana. Tym razem, mieliśmy okazję odczuć to w iście bajkowych okolicznościach.  

 

Miejsce pokazu


Kiedy pokaz mody organizuje się w takim miejscu, jak warszawska hala Expo, można w zasadzie spodziewać się wszystkiego. Ogromna przestrzeń tego miejsca, daje bowiem tak wiele możliwości aranżacji wybiegu oraz widowni, że organizatorzy mają szansę stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. I tak było właśnie podczas wczorajszego wydarzenia. Najdłuższy do tej pory w Polsce, 250-metrowy wybieg zbudowano w formie geometrycznych platform, które integralnie łączyły się również z miejscami dla gości. Dzięki temu, bez względu na to, z jakiego miejsa na sali obserowaliśmy pokaz, każdą sylwetkę mogliśmy podziwiać z bliska.

 

Kolekcja


Już po samych zaproszeniach można było przewidywać, co będziemy mogli zobaczyć w ramach najnowszej kolekcji marki Bohoboco. Jak się okazało, słusznie, bo motywem przewodnim jesienno-zimowych propozycji Michała Gilberta Lacha i Kamila Owczarka stała się wełna. Jak mówili zaraz po pokazie - „niepisany tytuł tej kolekcji i kierunek, jaki obraliśmy dla naszych projektów, to „królowa wełny””. Ten typowo „zimowy” materiał na wybiegu pojawił się m.in. w formie długich płaszczy, pudełkowych kurtek, marynarek, sukienek i spódnic, ale także dodatków, czyli obuwia. Na sylwetki, których kroje inspirowane były latami 40. i 70., złożyły się również ubrania wykonane z bardziej delikatnych tkanin. Tiule i muśliny zestawiono z kaszmirem oraz moherem, co po raz kolejny udowodniło, że duet uwielbia kontrasty. Tych nie zabrakło również w palecie barw. „Chcieliśmy zawrzeć w tej kolekcji kolory, które bardziej kojarzą się z latem - pastele, pudrowe róże, jasne błękity, a co za tym idzie, przedstawić zimę zupełnie z innej perspektywy, niż zazwyczaj kojarzy nam się ta pora roku”  - mówią Michał i Kamil. „Ponadczasową elegancję połączoną z nowoczesnym, dyktowanym przez metropolie stylem życia” u Bohoboco uwydatniła też linia skórzanych akcesoriów, których zaprojektowanie każdorazowo wiąże się dla projektantów z wielkim wyzwaniem, a zarazem potrafi zainspirować ich do stworzenia całej kolekcji. Obok butów, pasków i torebek podziwialiśmy również biżuterię zaprojektowaną we współpracy z marką Briju.

 

Makijaż i fryzury


Chociaż makijaż grał wczoraj raczej drugoplanową rolę, nie oznacza to jednak, że mało istotną. Makeup, wykonany kosmetykami marki Inglot, idealnie łączył się z projektami Bohoboco, dając efekt naturalności i świeżości. To natomiast, co stanowiło bardziej mocniejszy akcent, to manicure i pedicure modelek. Piękny grafitowy odcień na paznokciach, swoim metalicznym błyskiem interesująco podkreślał widniejące na ubraniach i dodatkach błyszczące detale. Również fryzury w postaci klasycznych upięć i luźnych prostych kucyków świetnie wpasowały się w klimat całej kolekcji i dodatkowo wyeksponowały zaproponowaną przez projektantów „współczesną wersję retro-kobiecości”.

 

Modelki


Zapewne większość zaproszonych na wczorajsze wydarzenie gości spodziewała się, że na wybiegu zobaczy ulubioną polską modelkę Michała Gilberta Lacha i Kamila Owczarka, Magdalenę Jasek. Niestety, rudowłosa piękność nie zaszczyciła nas wczoraj swoją obecnością, ale bez wątpienia zrekompensowała nam to druga twarz ostatniej kampanii marki, wspaniała Helena Norowicz. 80-letnia aktorka pojawiła się w bardzo eleganckim czarnym total look’u i z pięknie wystylizowaną fryzurą w stylu lat 70. Norowicz zamknęła cały pokaz, a jej występ został nagrodzony wielkimi brawami.

 

Goście


Pokaz Bohoboco bez gwiazd? Niemożliwe! I tym razem, propozycje duetu z pierwszych rzędów podziwiały znane twarze polskiego show biznesu. Nie mogło zabraknąć oczywiście ambasadorki marki  - Agnieszki Cegielskiej. Popularna prezenterka telewizyjna pojawiła się w jednej z pokazowych sylwetek i wyglądała oszałamiająco. Więcej na temat gości podczas wczorajszego wydarzenia przeczytacie tutaj.

 

Wszystkie looki z pokazu Bohoboco jesień zima 2015/2016 możecie zobaczyć w naszej galerii. Zajrzyjcie koniecznie!

 

video

INSIDE CHANEL – GABRIELLE, A REBEL AT HEART

tagi: Bohoboco jesień zima 2015/2016 | Bohoboco kolekcja jesień zima 2015/2016 | Bohoboco pokaz | pokaz mody | Bohoboco | Michał Gilbert Lach | Kamil Owczarek |

podobne artykuły