Logotyp serwisu lamode.info
BOBBI BROWN – PRAKTYCZNE TRIKI MAKIJAŻOWE CZ.I

BOBBI BROWN – PRAKTYCZNE TRIKI MAKIJAŻOWE CZ.I

Jaki jest idealny makijaż na co dzień? Jak szybko i dobrze poprawić makijaż? Jakie kosmetyki każda kobieta powinna mieć przy sobie? Na te i inne pytania odpowiada Bobbi Brown.

Naturalny i świeży makijaż to efekt dziesięciu prostych kroków. Im lepiej jest on wykonany, tym mniej poprawek potrzebuje – ważne jest zatem, abyśmy używały sprawdzonych kosmetyków i przestrzegały kilku zasad.

 

KROK 1 - NAWILŻENIE

 

Podstawą każdego makijażu jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja. Ważnym jej elementem jest dobór kremu - bazy pod makijaż. Pamiętajmy także o nawilżeniu wrażliwej skóry pod oczami – lekki krem sprawi, że korektor będzie się dobrze i gładko rozprowadzał.

 

tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/BOBBI BROWN - PRAKTYCZNE TRICKI MAKIJAZOWE CZ. 1/0_Skincare_10Step08.jpg

fot. materiały prasowe Bobbi Brown/Krok 1 - nawilżenie

 


KROK 2 - KOREKTOR

 

Gdy już zadbamy o naszą skórę, przystępujemy do wyboru odpowiedniego korektora pod oczy. Krokiem pierwszym idealnego makijażu według Bobbi Brown jest więc ukrycie niedoskonałości, która przysparza wielu zmartwień – cieni pod oczami. Użyj korektora o podtonie różowym (najpierw) oraz tego o podtonie żółtym (na korektor o podtonie różowym). Różowy kolor pomoże zneutralizować niebiesko-różowe cienie. Natomiast korektor o żółtym podcieniu rozświetli skórę pod oczami – wybierz odcień o ton jaśniejszy od Twojej skóry.

 

tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/BOBBI BROWN - PRAKTYCZNE TRICKI MAKIJAZOWE CZ. 1/1_Concealer_10Step08.jpgfot. materiały prasowe Bobbi Brown/Krok 2 - korektor

 

 

KROK 3 - PODKŁAD

 

Następnym krokiem jest aplikacja podkładu. Podkład rozprowadzamy przy pomocy palców lub gąbeczki tam, gdzie skóra tego potrzebuje (przede wszystkim w okolicach nosa i tam gdzie występują zaczerwienienia i niedoskonałości). Unikajmy używania nadmiernej ilości podkładu. Dla uzyskania pełnego efektu krycia, użyj pędzla Foundation Brush, rozprowadzając podkład na całej twarzy.

 

tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/BOBBI BROWN - PRAKTYCZNE TRICKI MAKIJAZOWE CZ. 1/2_Foundation10Step08.jpgfot. materiały prasowe Bobbi Brown/Krok 3 - Podkład

 

 

KROK 4 - PUDER

 

Kluczem do uzuskania właściwego makijażu jest umiar – pamiętajmy o tej zasadzie, nakładając puder. Odrobinę pudru nałóż bezpośrednio na korektor pod oczy – użyj w tym celu pędzla Eye Blender Brush, co pozwoli wyrównać kolor. Następnie, używając Powder Brush, nałóż trochę pudru wyłącznie w miejscach, które mają tendencje do świecenia się. Jeśli chcesz nadać skórze cieplejszy odcień - na czole, nosie, policzkach i brodzie, rozprowadź odrobinę bronzera, używając do tego pędzla Bronzer Brush.

 

tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/BOBBI BROWN - PRAKTYCZNE TRICKI MAKIJAZOWE CZ. 1/3_Powder_10Step08.jpgfot. materiały prasowe Bobbi Brown/Krok 4 - puder lub brązer

 

 

KROK 5 - RÓŻ DO POLICZKÓW

 

Kolejnym krokiem jest róż. Aby prawidłowo go nałożyć, uśmiechnij się szeroko i nałóż neutralny kolor różu na szczyty policzków przy pomocy pędzla Blush Brush. Rozprowadź go lekko w dół i w bok. Następnie, nałóż odrobinę żywego różu na szczyty policzków dla uzyskania bardziej trwałego efektu.

 

tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/BOBBI BROWN - PRAKTYCZNE TRICKI MAKIJAZOWE CZ. 1/4_Blush_10Step08.jpgfot. materiały prasowe Bobbi Brown/Krok 5 - róż do policzków

 

 

KROK 6 - SZMINKA

 

Krok szósty to wybór odpowiedniej szminki. Sięgnij po taką, która jak najbardziej przypomina Twój naturalny kolor ust. Aby utrwalić szminkę, zastosuj także kredkę do ust. Dla osiągnięcia supernaturalnego efektu – rozprowadź ją pędzelkiem Lip Brush. Możesz też delikatnie mieszać szminkę z bezbarwnym błyszczykiem – to ułatwi jej rozprowadzanie i sprawi, że utrzyma się na długo.

tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/BOBBI BROWN - PRAKTYCZNE TRICKI MAKIJAZOWE CZ. 1/5_Lip_10Step08.jpgfot. materiały prasowe Bobbi Brown/Krok 6 - Szminka


 

KROK 7 - BRWI

 

Warto również podkreślić brwi – są swoistą "ramą zamykającą obraz". Dla najbardziej naturalnego efektu, podkreśl je przy pomocy cienia do powiek w kolorze twoich naturalnych włosów. Nałóż cień przy pomocy pędzla Eye Brow Brush. Zacznij od wewnętrznej strony i podkreśl ich naturalny kształt.

tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/BOBBI BROWN - PRAKTYCZNE TRICKI MAKIJAZOWE CZ. 1/7_Brow_10Step08.jpgfot. materiały prasowe Bobbi Brown/Krok 7 - Brwi

 

 

KROK 8 - CIENIE DO POWIEK

 

Nie strońmy od cieni do powiek na co dzień. Jasny kolor cienia rozprowadź na powiece za pomocą pędzla Eye Shader Brush od linii rzęs do kości pod linią brwi. Ciemniejszy cień nałóż na ruchomą część powieki używając pędzla Eye Shadow Brush.

tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/BOBBI BROWN - PRAKTYCZNE TRICKI MAKIJAZOWE CZ. 1/10_Shadow_10Step08.jpgfot. materiały prasowe Bobbi Brown/Krok 8 - cień do powiek

 

 

KROK 9 - EYELINER

 

Głębię spojrzenia wydobędzie eyeliner. Podkreśl górną linię rzęs za pomocą ciemnego cienia do powiek, używając pędzla Eye Liner Brush. Dla uzyskania długotrwałego efektu zwilż pędzel przed nabraniem cienia. Możesz też użyć żelowego eyelinera Long-Wear Gel Eyeliner, nakładając go przy pomocy pędzla Ultra Fine Liner Brush. Jeśli chcesz podkreślić także dolną linię rzęs, zadbaj o to, by górna linia spotkała się z dolną w kąciku oka.

tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/BOBBI BROWN - PRAKTYCZNE TRICKI MAKIJAZOWE CZ. 1/8_Eyeliner_10Step08.jpg 

fot. materiały prasowe Bobbi Brown/ Krok 9 - Eyeliner


 

KROK 10 - TUSZ DO RZĘS

 

Tusz do rzęs stanowi absolutne dopełnienie makijażu. Najbardziej odpowiednia mascara to ta w kolorze czarnym - podkreśla głębię i magnetyzm naszego spojrzenia. Nakładaj go delikatnie obracając szczoteczkę, aby uniknąć grudek i sklejonych rzęs.

 

 

tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/BOBBI BROWN - PRAKTYCZNE TRICKI MAKIJAZOWE CZ. 1/9_Mascara.jpg 

fot. materiały prasowe Bobbi Brown/ Krok 10 - Tusz do rzęs

 

 

Pamiętaj, że zwykle nie mamy czasu, aby zmywać makijaż i malować się od nowa. Jednym z przepisów na niezawodny, szybki makijaż jest posiadanie uniwersalnej bazy kosmetyków. Bobbi Brown poleca między innymi zindywidualizowane paletki do cieni – stworzysz je sama z róży, błyszczyków w kompakcie oraz swoich ulubionych cieni bazowych i innych, które możesz wymieniać w zależności od okazji. Przy sobie warto też nosić tusz do rzęs oraz podkład w sztyfcie i korektor, którymi możemy zamaskować „wymykające się” niedoskonałości cery. Za to unikaj ponownego nakładania pudru – jeśli jednak jest to konieczne, bierz ze sobą puder prasowany – jest bardziej praktyczny.

 

tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/BOBBI BROWN - PRAKTYCZNE TRICKI MAKIJAZOWE CZ. 1/main and final.jpgFot. materiały prasowe/ Bobbi Brown

 

 

Jak zwykła mawiać Bobbi Brown - kobieta piękna powinna być przede wszystkim obą i czuć się dobrze we własnej skórze. To najważniejsza zasada każdego makijażu.

 

tagi: uroda | makijaż | porady | BOBBI BROWN |

podobne artykuły