PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
BIZUU

BIZUU

ZAŁOŻYCIEL

Blanka Jordan i Zuza Wachowiak

MIEJSCE POWSTANIA

Poznań

ROK ZAŁOŻENIA

2010 r.

Spis treści

1. BIZUU

2. BIZUU – POCZĄTKI MARKI

3. BIZUU – ROZWÓJ

4. BIZUU – DNA MARKI

5. BIZUU - WYRÓŻNIENIA

BIZUU

Jedna z bardziej popularnych polskich marek stworzona przez siostry Blankę Jordan i Zuzę Wachowiak w listopadzie 2010 roku. Pasję do mody projektantki odziedziczyły w genach: ich babcia przed laty zajmowała się szyciem toreb, a dziadek tworzeniem butów. Poza regularnymi kolekcjami projektantki przygotowują cyklicznie edycje limitowane, a także od 2014 roku linię Apres Midi.  

BIZUU – POCZĄTKI MARKI

Nazwa marki to połączenie imion i pierwszej litery nazwiska panieńskiego sióstr.

Pierwszy pokaz marki miał miejsce w 2011 roku, a kolekcja liczyła 10 projektów. Dziś swoje projekty siostry prezentują raz do roku, a kolekcje liczą około 50 sylwetek.

BIZUU – ROZWÓJ

Pierwszy butik został otwarty w poznańskim Starym Browarze. W początkach istnienia marki Blanka i Zuza prowadziły firmę same – zajmowały się projektowaniem, sprzedażą i PR-em. Momentem przełomowym było pojawienie się Agnieszki Szulim w sukience Bizuu na pokazie Macieja Zienia.

Rozwój marki postępował lawinowo: po otwarciu sklepu w Poznaniu, otwarty został kolejny w Warszawie, a następnie w Katowicach, Gdyni i Łodzi oraz butik online.

BIZUU – DNA MARKI

Znak rozpoznawczy brandu to kobiece, dopasowane sukienki w pastelowych kolorach, często w różu w wersji sportowej elegancji. W ofercie znajdziemy zarówno projekty na dzień, jak też te bardziej wieczorowe.

BIZUU - WYRÓŻNIENIA

Jednym z projektów, który cieszy się największą popularnością wśród klientek marki jest sukienka Aquarius z kolekcji wiosna lato 2014. Bizuu może pochwalić się wielbicielkami nie tylko  na rodzimym gruncie; Chiara Ferragni z bloga The Blond Salad doceniła jeden z projektów autorstwa duetu, który miała na sobie blogerka Weronika Załazińska na czerwonym dywanie w Cannes. Wyróżnienia w rankingu Teen Vogue doczekała się także kreacja z metką Bizuu założona przez Jessicę Mercedes na festiwalu Coachella.

 

 

podobne artykuły