PL / EN
„BE ITALIAN, BE GLAMOUR”, CZYLI MOTYW PRZEWODNI FASHION DESIGNER AWARDS 2019

„BE ITALIAN, BE GLAMOUR”, CZYLI MOTYW PRZEWODNI FASHION DESIGNER AWARDS 2019

Od Sofii Loren, przez operę, aż po wieczne słońce, czyli z miłości do mody i Włoch.

 

10. edycja konkursu Fashion Designer Awards 2019 przebiegnie pod hasłem „Be Italian, Be Glamour". Wspólnie z jurorami wybierzemy się do Włoch, na kolację z Sofią Loren do Rzymu, na pokazy mody do Mediolanu, obejrzymy filmy Federico Felliniego, odwiedzimy muzea i pałace we Florencji oraz spotkamy się w Wenecji z Monicą Bellucci. I większość tej wycieczki, za radą Marty Żukowskiej, z szacunku do kultury włoskiej, spędzimy w szpilkach!

FASHION DESIGNER AWARDS 2019 – „BE ITALIAN, BE GLAMOUR”

W hotelu Polonia Palace w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe 10. edycji konkursu dla młodych projektantów Fashion Designer Awards, którego pomysłodawczynią i producentką jest Joanna Sokołowska-Pronobis. Temat tegorocznej edycji brzmi „Be Italian, Be Glamour”.

Atmosfera spotkania była bardzo gorąca, jak to w słonecznej Italii, goście podróżowali z jurorami poprzez ich włoskie fascynacje. Od Wenecji, Mediolanu przez Florencję do Rzymu, od opery włoskiej do filmów z udziałem ikon włoskiego kina tj. Sofii Loren, Claudii Cardinale, Monici Bellucci, kina Paolo Sorrentino, Frederico Felliniego i mody Gianniego Versace oraz Mucci Prady.

FASHION DESIGN AWARDS 2019 -  WŁOSKIE INSPIRACJE 

Dlaczego klimat państwa w kształcie buta, jest tak bardzo intrygujący zdaniem członków jury i gdzie uczestnicy konkursu mogą szukać inspiracji?

„Lifestyle włoski jest mi bardzo bliski, bo to kultura radości, wesołości, wiecznego słońca. Ogromnie cieszę się na ten temat przewodni tegorocznej edycji. Od wielu lat pracuję z włoskimi markami i kraj ten mnie inspiruje. Tamtejsza moda charakteryzuje się podejściem „too much”, Włoszki słyną z przepychu i luksusu – uwielbiam to!” - przyznał Dawid Woliński.

„Od dziecka jestem zakochana w Sofii Loren, to wybitna aktorka, która w jednym zdaniu potrafi powiedzieć „tak” i „nie”. Ma ognisty temperament i niebywały seksapil. Stała się ikoną włoskiej popkultury, ale też mody. Jestem zaszczycona, że mogę wziąć udział jako jurorka akurat w tej, jubileuszowej włoskiej edycji konkursu FDA, który jest niezwykle ważnym wydarzeniem na mapie polskiej mody. Liczę na to, że wspólnie znajdziemy wyjątkowego projektanta, który wpłynie na polską modę i... na moją garderobę!” - dodała Agnieszka Dygant.

„Niezwykle doceniam te spotkania z młodymi twórcami w ramach konkursu FDA. To bardzo kreatywna materia, bez której nie mogłabym funkcjonować. Cieszę się, że ponownie biorę udział w konkursie jako jurorka i mogę tym młodym projektantom w jakiś sposób oddać część siebie i służyć im radą” - dodała Joanna Horodyńska. Jurorka podkreśliła także, że w kolekcjach będzie szukała pierwiastka opery, która obok mody, jest jej największą pasją.

„Tegoroczny temat przewodni daje duże pole do wyobraźni młodym twórcom. Jedną z moich ukochanych włoskich ikon zarówno kina, jak i mody jest Monica Vitti, która inspiruje mnie do dziś. Włoszki genialnie łączą ze sobą odważne elementy garderoby, mają bardzo radosne podejście do mody i obserwując je, zarażam się ich pozytywną energią. Będąc we Włoszech, nie zdejmuję szpilek, bo chcę się czuć, jak jedna z nich!” - z uśmiechem wyznała Marieta Żukowska.

Fashion Designer Awards - grafika, Sonia Hensler

FASHION DESIGNER AWARDS 2019: JURY

W tym roku prace uczestników 10. edycji konkursu Fashion Designer Awards, który przebiegnie pod znakiem włoskości, oceniać będą: duet MMC Studio, czyli Rafał Michalak i Ilona Majer, Dawid Woliński, Gosia Baczyńska, duet Bizuu, czyli Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan, Izabela Łapińska, Agnieszka Maciejak, Agnieszka Więdłocha, Marieta Żukowska, Agnieszka Dygant, Macademian Girl, Dorota Williams, Joanna Horodyńska, Mikołaj Komar, Kasia Wosiek, Weronika Płocha, Andrzej Foder i Marta Kulczycka.

POLECAMY: STARTUJE 10. EDYCJA FASHION DESIGNER AWARDS

W galerii prezentujemy włoskie inspiracje z pokazów mody, które nawiązują do motywu przewodniego 10. edycji konkursu Fashion Designer Awards.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Fashion Designer Awards | Joanna Sokołowska-Pronobis | konkurs | pokaz mody |

podobne artykuły