PL / EN
BARNEYS NEW YORK ŚWIĘTUJE 60-LECIE MARKI CHLOÉ

BARNEYS NEW YORK ŚWIĘTUJE 60-LECIE MARKI CHLOÉ

Zobaczcie, jaki prezent z okazji 60-tego jubileuszu dla marki Chloé przygotował słynny nowojorski dom handlowy Barneys. Czyżby witryny sklepowe wkroczyły w świat sztuki?

Mroczna sceneria, centrum światowej mody, jeden z najpopularniejszych domów handlowych i marka z niesamowitą historią. Zapewne niewiele Wam to mówi, jednak zapewniamy – warto się temu przyjrzeć bliżej.

 

Być może niektórzy z Was czytali już o urodzinowej wystawie marki Chloé oraz przyjęciu jubileuszowym, na którym pojawiła się m.in. Anja Rubik. Okazja jest niecodzienna bowiem słynny francuski dom mody skończył niedawno 60 lat!

 

Z tej okazji popularny dom handlowy Barneys New York przygotował dla marki wyjątkowy prezent. W swoich witrynach stworzył małą retrospekcję jej historii za pomocą znanych projektów Karla Lagerfelda, który był dyrektorem kreatywnym Chloé aż dwukrotnie – w latach 60. i 70. oraz w 90. Cztery niezwykłe instalacje przedstawiają m.in. sukienkę ze skrzypcami oraz barwny, geometryczny projekt z lat 70.

 

Pozostaje nam tylko żałować, że nie możemy takich wystaw sklepowych podziwiać na swoim rodzimym modowym podwórku. Tym bardziej, że coraz częściej uznawane są za nowy rodzaj sztuki. I czasem ciężko się z tym nie zgodzić.

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Chloé | Barneys New York | Chloe |

podobne artykuły