PL / EN
BAJKOWE KOSTIUMY Z FILMU „OZ WIELKI I POTĘŻNY”

BAJKOWE KOSTIUMY Z FILMU „OZ WIELKI I POTĘŻNY”

Zobaczcie rysunki kostiumów z najnowszego filmu Disney’a, który zabiera nas do magicznego świata Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Projektant Gary Jones miał nie lada zadanie!

Moda nierozerwalnie od lat idzie w parze z filmem. Nawet z tym całkowicie oderwanym od rzeczywistości. I właśnie w takich produkcjach kostiumy zachwycają najbardziej. Nie jest to klasyka od Miucci Prady stworzona na potrzeby „Wielkiego Gatsby’ego” ani retro kreacje z „Hitchcocka”, ale projekty całkowicie osadzone w świecie baśni i fantazji. Tak też jest w przypadku kolejnego przedsięwzięcia twórców „Alicji w Krainie Czarów”.

 

Najnowsze dzieło Disney’a w polskich kinach zadebiutowało zaledwie dwa dni temu, podczas gdy na świecie już dawno zachwycano się filmowymi kostiumami. „Oz Wielki i Potężny” wymagał od autora projektów nie lada popisu zdolności. Gary Jones z pomocą Michaela Kutsche stworzył filmowe kreacje zarówno dla głównego bohatera Jamesa Franco, ale przede wszystkim dla trzech dam dużego ekranu – Michelle Williams, Mili Kunis i Rachel Weisz. Co było ich głównym elementem? Kryształki Swarovskiego, których użyto aż 260 tysięcy! Pojawiły się nawet na słynnych czerwonych bucikach Dorotki.

 

Z okazji premiery pokazujemy Wam pierwsze rysunku kostiumów, które już możemy podziwiać na ekranie. W galerii znajdziecie m.in. suknię Michelle Williams grającej Glindę oraz kreację Rachel Weisz, która wcieliła się w rolę Evanory.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Oz Wielki i Potężny | kostiumy | James Franco | Mila Kunis | Rachel Weisz | Michelle Williams |

podobne artykuły