PL / EN
AUDREY HEPBURN: INSPIRUJĄCE CYTATY O MODZIE I KOBIECYM PIĘKNIE

AUDREY HEPBURN: INSPIRUJĄCE CYTATY O MODZIE I KOBIECYM PIĘKNIE

Współpracowała z francuskim kostiumografem Hubertem de Givenchy, a w 1961 roku została wyróżniona na Międzynarodowej Liście Najlepiej Ubranych.

Audrey Hepburn przyszła na świat 4 maja 1929 roku. Ikona mody, kultury popularnej i jedna z najbardziej cenionych gwiazd „złotej ery Hollywood” lat 50. i 60. American Film Institute umieścił jej nazwisko na 3. miejscu w opublikowanym przez siebie rankingu „największych aktorek wszechczasów”. Z okazji 89. rocznicy urodzin Audrey prezentujemy Wam jej złote myśli.

AUDREY HEPBURN: O PIĘKNIE

„Żeby mieć piękne oczy, szukaj dobra w oczach innych. Żeby mieć piękne usta, wymawiaj tylko piękne słowa. I by zachować równowagę, idź naprzód w pewności, że nigdy nie jesteś sam”.

AUDREY HEPBURN: O STYLU

„Po co się zmieniać? Każdy ma swój własny styl. Kiedy go już znajdziesz, lepiej go nie zgub”.

POLECAMY: PONADCZASOWY STYL AUDREY HEPBURN

AUDREY HEPBURN: O ORYGINALNOŚCI

„Lepiej, żebyś był tym jedynym w swetrze pośród garniturów niż jedynym w garniturze wśród koszul i swetrów”.


AUDREY HEPBURN: O BYCIU IKONĄ STYLU

„Nigdy nie myślałam o sobie jako o ikonie. To co jest w umysłach innych ludzi, nie jest w moim. Ja po prostu wykonuję swoją pracę”. 

AUDREY HEPBURN: O KOBIECOŚCI 

„Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie układania włosów. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość”.


AUDREY HEPBURN: O POTĘDZE MAKIJAŻU (W ŚNIADANIU U TIFFANY’EGO)

„Dziewczyna nie może czytać takich rzeczy bez szminki”.

AUDREY HEPBURN: O SKROMNOŚCI (W ŚNIADANIU U TIFFANY’EGO)

„Noszenie brylantów przed czterdziestką jest wulgarne, a nawet potem trzeba z nimi uważać. Jedynie na starszych paniach wyglądają naprawdę dobrze. Taka Maria Ouspenska - tylko zmarszczki i kości, siwe włosy i brylanty. Też chciałabym kiedyś ją przypominać.”


video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Audrey Hepburn | historia mody | film |

podobne artykuły