PL / EN
ALICIA VIKANDER: CUDOWNA DZIEWCZYNA Z GOTEBORGA

ALICIA VIKANDER: CUDOWNA DZIEWCZYNA Z GOTEBORGA

Zdradza swoje urodowe sekrety, mówi o miłości do czerni i o tym, co namiętnie gromadzi w swojej szafie.

Alicia Vikander. Szwedzka aktorka, tancerka, laureatka Oskara za najlepszą rolę drugoplanową w Dziewczynie z Portretu Toma Hoopera opowiada o swoich sposobach na nieskazitelny wygląd, miłości do czerni i pracy ze stylistą – zapraszamy!

aiciaAlica Vikander (fot. Instagram)

ALICIA VIKANDER: BEAUTY SECRETS

"Na eventach pojawiam się zazwyczaj w makijażu, ale na co dzień go unikam. Czasami używam jedynie kredki do brwi i pomadki, ale niczego poza tym. Myślę, że pod tym względem jestem szczęściarą, a ponieważ rzadko się maluję, wielką radość sprawia mi próbowanie nowych rzeczy. Ale mam swoje drobne zwyczaje jeśli chodzi o codzienną pielęgnację – dwa razy w tygodniu stosuję maski odżywcze i peelingi złuszczające."

"Na początku, pewnie dlatego, że na co dzień się nie maluję, było to dla mnie trudne i potrzebowałam kogoś, kto zrozumie, w jakim makijażu będę wciąż czuła się sobą. Na wiele eventów prasowych w zupełności wystarcza me ten w stylu make-up no make-up – jest niemal niewidoczny na skórze, ale dzięki niemu nie wyglądam jak duch!"

aliciaAlica Vikander (fot. Instagram)

ALICIA VIKANDER: LIFESTYLE

"W kwestii ubrań robię się coraz bardziej skąpa, więc jestem mistrzynią lekkiego pakowania nawet w daleką i długą podróż. Wciąż latam z trzema walizkami, ale to dlatego, że poszczególne rzeczy lubię trzymać osobno i wiedzieć, gdzie szybko je znajdę. Jedną z nich w całości poświęcam butom, do drugiej wkładam dwie pary jeansów, dwa t-shirty, dwie sukienki – wszystko w czerni! To bardzo skandynawski, a w zasadzie szwedzki zwyczaj – metoda, która wiele ułatwia."

ALICIA VIKANDER: STYL

"Za sprawą biżuterii z bardzo prostego outfitu jestem w stanie stworzyć coś na miarę wieczorowej kreacji. Przez wiele lat zbieramy rzeczy, które być może mało wartościowe, przepełnione są wspomnieniami i znaczeniami, a ich historią możemy podzielić się z innymi. Myślę, że takie dodatki czynią każdą stylizację bardziej oryginalną, podczas gdy cała resztę staram się utrzymać w maksymalnej prostocie."

"Wśród moich ubrań na co dzień uwielbiam czerń – spodnie, t-shirty i swetry, które kocham ponad wszystko. Mam obsesję na ich punkcie! Często się przeprowadzam i nie przenoszę ze sobą wszystkich rzeczy, dużo z nich oddaję na cele charytatywne. Ale mam skłonność do zatrzymywania wszystkich miękkich, cienkich i grubszych dzianin, które bez reszty chomikuję!"

aliciaAlica Vikander (fot. Instagram)

ALICIA VIKANDER: PRACA ZE STYLISTĄ

"Obecnie pracuję z Victorią Sekrier, która jest niesamowita, i z którą przyjaźnimy się od kilku dobrych lat. Poznałyśmy się na obiedzie u przyjaciół, kiedy jeszcze w pełni samodzielnie przygotowywałam każdą ze swoich stylizacji. Ale muszę przyznać, że miałam całkiem dobre relacje z markami… bo często robiłam dziwaczne rzeczy! Na przykład dzwoniłam do domu mody i mówiłam: Oh, idę na ten i ten event i chyba potrzebuję sukienki. A ni odpowiadali: Na ogół nie załatwiamy tu tego w taki sposób. Ale później okazywali się bardzo mili, być może przez nasz osobisty kontakt. To było na rok przed Oskarami, kiedy wiele filmów z moim udziałem miało pojawić się na ekranie, a ja nie dałabym rady znaleźć czegoś odpowiedniego na każdą z premier i towarzyszące jej wydarzenia. Victoria zna mnie już bardzo dobrze i łatwo dochodzimy do konsensusu."

Więcej zdjęć i stylizacji pięknej Alicii Vikander znajdziecie w galerii poniżej!

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Alicia Vikander | lifestyle | gwiazdy | styl |

podobne artykuły