PL / EN
ALEXANDER WANG X H&M – PREMIERA KOLEKCJI W NOWYM JORKU

ALEXANDER WANG X H&M – PREMIERA KOLEKCJI W NOWYM JORKU

Koncert Missy Elliott i sport w każdej postaci. Mowa o nowojorskiej premierze kolekcji Alexander Wang X H&M. Sprawdźcie!

Dzisiejszej nocy odbyła się wyczekiwana przez entuzjastów mody z całego świata premiera kolaboracji Alexander Wang X H&M. Przestrzenie sportowego centrum Hudson w Nowym Jorku przeszły kompletną przemianę, by stać się miejscem niesamowitego modowego widowiska. Jessica Chastain, Mary J. Blige i Dakota Fanning znalazły się wśród gości i mogły podziwiać niezwykły spektakl zaprezentowany na futurystycznym, przypominającym tor wyścigowy wybiegu. 

 

Jeżeli nadal macie wątpliwości, co stało się głównym motywem kolekcji amerykańskiego projektanta, to charkater pokazu powinien je wszystkie rozwiać. Zaczęło się od krótkiego filmu, na którym Isabeli Fontana wykonała performance z wyczynami rodem z Matrixa, a Joan Smalls w roli zawiadaki pojawiła się w otoczeniu deski snowboardowej. Jednak to nic w porównaniu do wyczynów, które zaserwowali parkourowcy, skaczący na trampolinach w trakcie pokazu. Temat kolekcji – sport w wersji hardcore.

 

Wang udowodnił, że jest doskonałym obserwatorem i ma nosa do tego, co dzieje się i będzie dziać na ulicy. Trend, a właściwie obsesja na punkcie fitnessu i zdrowego trybu życia w Ameryce, znalazł tu odzwierciedlenie w kolekcji jakby żywcem wyjętej z sali treningowej. Sukienki na ramiączkach przypominające stroje kąpielowe, neoprenowe bluzy, parki z obniżonym stanem to najnowsze propozycje projektanta. Kolekcja została zamknięta w skromnej palecie barw szarości i czerni, a mocnym detalem dodającym miejskiego nonszalanckiego sznytu stało się wytłaczane logo „Wang”. Wracając do sportu – odniesienia do niego były dosłownie wszędzie. Modele i modelki nosili jako dadatki sportowe akcesoria - od gogli narciarskich, rękawic bokserskich po kaski dla futbolistów. Do tego plecaki i torby o uniwersalnym charakterze przypominały akcesoria na górską wspinaczkę.

 

Energetyczny - to główny przymiotnik określający całe wydarzenie od samego początku do końca. Obecni goście aż poczuli konieczność wykonania ćwiczeń i pójścia na siłownię, jednak musieli wstrzymać się z tym przynajmniej do następnego dnia. Znany z urządzania hucznych i niesamowitych imprez projektant i tym razem nie zawiódł swojej publiki. Plan występów otworzyła Missy Elliott, która zaserwowała zgromadzonym gościom najlepsze swoje hity z „Get Ya Freak On” i „Work it” na czele. Tak dobrze zaczęty wieczór trwał jeszcze bardzo długo i skończył się następnego dnia rano.

 

„Uwielbiam Alexandra. Uwielbiam to, co robi ze stylem ulicy i że wprowadza go w modę. To cudowne, jak kolaboracje H&M z projektantami wprowadzają na skalę dostępną dla przeciętnych ludzi ich projekty” – mówi amerykańska aktorka Jessica Chastain. A Wy, jakie macie zdanie o najnowszej kolaboracji szwedzkiego giganta odzieżowego?

 

 

Kolekcję Alexander Wang x H&M znajdziecie od 6. listopada w dwóch polskich sklepach – H&M przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie oraz H&M w Galerii Krakowskiej.

 

Zobaczcie zdjęcia z premiery!

 

video

CHANEL HAUTE COUTURE WIOSNA 2022

tagi: Alexander Wang X H&M | Alexander Wang | premiera kolekcji Alexander Wang X H&M | premiera kolekcji Alexander Wang w Nowym Jorku | Missy Elliott | H&M |

podobne artykuły