PL / EN
ALEXANDER MCQUEEN – JESIEŃ ZIMA 2017

ALEXANDER MCQUEEN – JESIEŃ ZIMA 2017

Kochamy ten melancholijny nastrój! 

Alexander McQueen – koncepcja kampanii jesień zima 2017/18

Akcja jesiennej historii Alexander McQueen rozgrywa się na Islandii. Główną inspiracją jest tu natura, a więc wyspiarski krajobraz pełen majestatu i surowości. Dyrektor kreatywna domu mody – Sarah Burton chciała uchwycić dualizm przyrody, jej jednoczesną chropowatość i romantyczność. Autor zdjęć, starając się zaznaczyć te sprzeczności, postawił na grę światłem i stworzył dwa zestawy zdjęć. Na zewnątrz powstały biało-czarne, dynamiczne fotografie, a w drewnianych wnętrzach możemy podziwiać obrazy ciepłe i ostrzejsze.

Alexander McQueen – sesja jesień zima 2017/18

Twórcy jesienno-zimowej reklamy domu Alexander McQueen to sprawdzony zespół, jedynie przed obiektywem staje nowa twarz. Najdłużej z marką działa stylistka Camilla Nickerson, która współpracuje z Sarahą Burton przy pokazach, kampaniach i lookbookach od 2011 roku. Jamie Hawkesworth fotografuje dla brytyjskiej firmy od zeszłego roku – to już jego trzecia realizacja, po sezonie jesień zima 2016 i wiosna lato 2017. Podobny staż ma duet Mathias Augustyniak & Michael Amzalag, który odpowiada za wizję artystyczną sesji. Świeżynką w tym projekcie jest natomiast modelka. Riane Van Rompaey pierwszy raz zetknęła się z Burton przy pokazie na wiosnę 2017, teraz przyznano jej zaszczytną rolę ambasadorki jesiennej linii.

fot. Jamie Hawkesworth

Alexander McQueen – video jesień zima 2017/18

Natura korespondująca z modą i przejmująca, elektroniczna muzyka to pomysł na przedstawienie kampanii w ruchu. Reżyserią filmu promującego jesienno-zimową kolekcję domu Alexander McQueen zajęła się Masha Vasyukova. Ściężkę dźwiękową przygotował z kolei Ricardo Tobar.

Alexander McQueen – kolekcja jesień zima 2017/18

Natura i historia to najsilniejsze inspiracje brytyjskiej projektantki. Tym razem na warsztat zostały wrzucone Kornwalia oraz brytyjska historia. Jesień i zima 2017 staną pod znakiem ręcznie wyszywanych i zdobionych tkanin, tweedowych nici, średniowiecznych motywów i rockowego sznytu. O pokazie przeczytacie więcej TUTAJ!

ZOBACZ TEŻ: KAMPANIA DIOR JESIEŃ ZIMA 2017

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: kampania | jesień zima 2017/18 | ALEXANDER MCQUEEN |

podobne artykuły