Logotyp serwisu lamode.info
ALEKSANDRA SUŻYŃSKA STYPENDYSTKĄ IADE CREATIVE UNIVERSITY W LIZBONIE

ALEKSANDRA SUŻYŃSKA STYPENDYSTKĄ IADE CREATIVE UNIVERSITY W LIZBONIE

Młoda polska projektantka, absolwentka MSKPU już we wrześniu rozpoczyna naukę w portugalskiej szkole projektowania. Poznajcie szczegóły!

Aleksandra Sużyńska, tegoroczna absolwentka warszawskiej Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru (MSKPU), została stypendystką IADE Creative University w Lizbonie. Młoda projektantka rozpocznie studia w portugalskiej szkole już we wrześniu.

 

Istniejąca od 2005 roku MSKPU, znana jest ze współpracy z zagranicznymi szkołami projektowania. Warszawska uczelnia została wyłącznym partnerem edukacyjnym IADE oraz jej jedynym reprezentantem w Polsce. Jest to już druga zagraniczna szkoła po University for the Creative Arts (UCA) w Londynie, która na stałe współpracuje z MSKPU.

 

Przepustką do sukcesu Aleksandry Sużyńskiej był pokaz dyplomowy jej kolekcji, na którym otrzymała najwięcej wyróżnień od prasy i partnerów MSKPU. Kolejnym krokiem w karierze młodej projektantki jest nauka na portugalskiej uczelni. Trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia!

 

tagi: Aleksandra Sużyńska MSKPU | Aleksandra Sużyńska Międzynarodowa Szkoła Projektowania i Kostiumografii | Aleksandra Sużyńska IADE |

podobne artykuły