Logotyp serwisu lamode.info
ZOOM NA MODELKĘ - MAŁGOSIA BELA

ZOOM NA MODELKĘ - MAŁGOSIA BELA

Polska topmodelka Małgosia Bela zdeklasowała młodsze koleżanki i właśnie przeżywa swój wielki powrót do modelingu.

Imię i nazwisko: Małgorzata Bela

 

Data i miejsce urodzenia: 6 czerwca 1977 roku, Kraków

 

Wymiary: 84-59-86 cm

 

Wzrost: 177 cm

 

Rozwój kariery: Małgosia w branży pracuje nie od dziś, znana jest z androgeniczności, mocno zarysowanych kości policzkowych i przenikających spojrzeniem oczu. Polska modelka debiutowała w 1998 roku, kiedy to wzięła udział w pokazach Balenciagi, Comme des Garcons i Givenchy w Paryżu (z ostatnią marką związana jest sentymentalnie i to na jej pokazach zobaczymy ją najczęściej). W tym samym roku trafiła na okładkę Vogue w Hiszpanii i od tamtej pory drzwi do wielkiej kariery stanęły przed nią otworem. Trzeba przyznać, że doskonale nią pokierowała, zważywszy na to, że w tamtym okresie studiowała także anglistykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Rok później Małgosia została twarzą Versace (fotografował sam Steven Meisel), trafiła na większość okładek najważniejszych wydań Vogue, a w 2000 roku została twarzą zapachu Oscara de la Renty.

 

H&M zaprosił ją do współpracy dwa lata później, była również twarzą Lanvin, Chloe i Donna Karan. W tzw. międzyczasie studiowała aktorstwo w Nowym Jorku. Zainteresowanie kinem dało jej rolę w głośnym polskim filmie ”Ono” oraz ”Wszyscy jesteśmy Chrystusami”.

 

Po urodzeniu synka Józefa zwolniła tempo, ale wciąż pojawiała się na okładkach magazynów. Teraz trwa jej wielki comeback.

 

Największe osiągniecia: Chodziła w pokazach wielu słynnych i cenionych domów mody: Calvin Klein, Gucci, Valentino, Versace. Jednak bez wątpienia największym osiągnięciem ponad trzydziestoletniej już modelki jest triumfalny powrót na scenę. Udało jej się bez trudu „pokonać” młodsze adeptki modelingu i zostać twarzą Givenchy (2010), Stelli McCartney (wiosna 2011), Chloe (wiosna 2011) oraz Roberto Cavalli. Najnowszą sesję Małgosia zrobiła dla kwietniowego wydania magazynu I-D.

 

Nasza opinia: Przełamuje stereotypy, gdyż w wieku 34 lat powróciła w wielkim stylu, jej delikatna, a jednak androgeniczna uroda przyciąga niczym magnez, zdolności aktorskie i zdrowe podejście do pracy w modelingu zachwyca – Małgosia Bela zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie w naszym nieoficjalnym rankingu najlepszych modelek made in Poland.

tagi: osobowość | modelka | Małgosia Bela |

podobne artykuły