PL / EN
ZOOM NA MODELKĘ - MAJA SALAMON

ZOOM NA MODELKĘ - MAJA SALAMON

Delikatna nastolatka o słowiańskiej urodzie podbija zagraniczną branżę mody. Poznajcie Maję Salamon, modelkę, którą Vogue UK ogłosił jedną z dziesięciu najbardziej obiecujących twarzy w modelingu.

Imię i nazwisko - Maja Salamon

Data i miejsce urodzenia – 5. października 1994r, Wodzisław Śląski

Wzrost - 177 cm

Wymiary - 81-58-85 cmRozwój kariery – Jedna z najlepiej zapowiadanych się młodych polskich modelek, Maja Salamon, sama wysłała swoje zgłoszenie do agencji D’vision i od razu zaproszono ją na casting. Biorąc pod uwagę fakt, iż działo się to w zeszłym roku, Maja ma na koncie naprawdę spore sukcesy.


Największe osiągnięcia - W zeszłym sezonie związana z D’vision i NEXT modelka ekskluzywnie chodziła po wybiegu Balenciaga, teraz przyszedł zaś na podbój wszystkich najważniejszych Tygodni Mody. Maja pojawila sie na Fashion Week w Nowym Jorku i Londynie,a aktualnie pracuje w Mediolanie. Już za tydzień weźmie udział w najbardziej prestiżowym Tygodniu Mody w Paryżu. W Nowym Jorku młodą Polkę można było zobaczyć na wybiegu m.in. Thakoon, 3.1 Phillip Lim, Band of Outsiders, VB by Victoria Beckham, Billy Reid, Rebecca Taylor czy Marchesa. W stolicy Wielkiej Brytanii współpracowała z John Rocha, Temperley, J.W.Anderson, Louise Gray i Christopher Kane, a za nią dwa mediolańskie pokazy Simonetta Ravizza i Francesco Seognamigli.

W styczniu 2012 Maja Salamon pojawiła się w Vogue UK, sesji z dziesięcioma najlepiej zapowiadającymi się młodymi modelkami w branży. Artykuł w zakładce New Faces poświęcił Mai także Vogue Italia, a polskie magazyny o modzie prześcigają się w edytorialach z nią  w roli głównej. Niejednokrotnie pojawiała się w Elle, Pani, K MAG i Twoim Stylu, za nią także kampania Reserved.

Nasza opinia - Ikoną stylu Mai Salamon jest Helena Bonham Carter, a ulubione ubrania kupuje w vintage shopach w Londynie. Zachwyca ją francuska kuchnia i snowboarding. Na dodatek ma charakterystyczną, nieoczywistą urodę, plastyczność i wygląda świetnie w większości stylizacji. Lubimy to i wróżymy jej karierę!

video

GABRIELLE CHANEL, THE PURSUIT OF PASSION

tagi: modelka | modeling | Maja Salamon |

podobne artykuły