Logotyp serwisu lamode.info
WYSTAWA INSPIRATION DIOR W MOSKWIE

WYSTAWA INSPIRATION DIOR W MOSKWIE

Już w najbliższy czwartek w Moskwie zagłębimy się w historię marki Dior. Koniecznie sprawdźcie szczegóły!

Dom mody Christian Dior otworzy w czwartek wystawę Inspiration Dior w moskiewskim muzeum sztuki im. Puszkina. Będzie tam można zobaczyć 120 sukni couture, biżuterię, zegarki, perfumy i wszystko, co wpłynęło w jakiś sposób na historię legendarnej marki. Wystawa skupi się też na muzach Monsieur Dior’a, które zainspirowały go do stworzenia pierwszej kolekcji w 1947 roku.

 

tl_files/COMMUNITY/LAMODE POLECA/DIOR W MOSKWIE/dior 3.jpg

fot. materiały prasowe

 

W Moskwie zobaczymy też aktualne muzy, m.in. francuską aktorkę Marion Cotillard i Hiszpankę Penelope Cruz.

Jednak centrum wystawy będą wspomniane już suknie, reprezentujące różne dekady w modzie oraz ich projektanci Yves Saint Laurent, Gianfranco Ferre czy zwolniony w atmosferze skandalu, John Galliano.

 

Aby ułatwić odwiedzającym poruszanie sie po wystawie, wszystko podzielone będzie na kilka bloków tematycznych znajdujących się w różnych salach. Jedno pomieszczenie ma być zadedykowane ulubionym kwiatom z dzieciństwa Dior’a. Między nimi zobaczymy dzieła van Gogh’a i Klimt’a. Osobna część wystawy poświęcona będzie fotografiom i procesowi tworzenia projektów marki.

 

tl_files/COMMUNITY/LAMODE POLECA/DIOR W MOSKWIE/dior2.jpg

fot. materiały prasowe

 

Fani wielkiej mody mają szansę zajrzeć do moskiewskiego muzeum od czwartku, 28 kwietnia do 24 lipca 2011. Może do tego czasu Dior ogłosi nazwisko nowego dyrektora kreatywnego marki. Wszystko wskazuje bowiem na to, że Galliano na event'cie się nie pojawi.

 

 

 

tagi: wystawa | Christian Dior | DIOR | |

podobne artykuły