Logotyp serwisu lamode.info
WYSTAWA YVES SAINT LAURENT- THE RETROSPECTIVE W ART MUSEUM W DENVER

WYSTAWA YVES SAINT LAURENT- THE RETROSPECTIVE W ART MUSEUM W DENVER

Wystawa w Art Museum w Denver Yves Saint Laurent: The Retrospective to hołd złożony trwającej prawie pół wieku pracy słynnego kreatora. Prezentujemy jej zapowiedź.

Retrospektywna wystawa twórczości Yves Saint Laurent, niezwykłego geniusza w branży mody, którą będzie można podziwiać od 25. marca w Muzeum Sztuki w Denver, to podróż po czterdziestu latach pracy i życia słynnego kreatora.

 

Wystawa będzie obejmować dwieście wybranych kreacji haute couture, rysunki, fotografie i filmy, które są swoistą dokumentacją rozwoju stylu YSL i podstawami jego pracy. Prezentacja zbiorów to doskonale przemyślana organizacyjnie struktura, podzielona tematycznie i historycznie (od jego pierwszych dni w domu mody Dior w roku 1958, aż po ostatnią kolekcję z roku 2002). Premiera wystawy odbyła się w Paryżu w Musée des Beaux-Arts de la Ville de Paris, a teraz trafiła na „amerykańską ziemię”.

 

Podczas czterdziestu lat swojej twórczości Saint Laurent zrewolucjonizował damską garderobę, pożyczając smoking, garniturowe spodnie, szorty i marynarkę safari z męskiej szafy. To on zburzył wyraźne granice między kobiecością i męskością, swoim designem nadając kobiecie nieznaną dotąd siłę i zmienił jej pozycję w społeczeństwie.

 

Jeśli między 25. marca a 8. lipca będzie w okolicach Denver, Yves Saint Laurent: The Retrospective to pozycja obowiązkowa.

tagi: Yves Saint Laurent | Denver Art Museum | wystawa |

podobne artykuły