Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI BURBERRY PRORSUM JESIEŃ ZIMA 2012

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI BURBERRY PRORSUM JESIEŃ ZIMA 2012

Ostatnio na LAMODE.INFO mogliście obejrzeć transmisję z pokazu Burberry Prorsum jesień zima 2012 w Mediolanie. Dziś prezentujemy fotorelację z pokazu Christophera Bailey’a.

Tydzień męskiej mody w Mediolanie dobiegł końca, a za nami pokazy takich potęg światowej mody jak Fendi, Prada i Burberry Prorsum. Ta ostatnia marka nie przestaje pozytywnie zaskakiwać. W zeszłym sezonie męska kolekcja oscylowała wokół szkockiej kraty. Na jesień zimę 2012/13 Christopher Bailey zaproponował stylizacje na dandysa. W kolekcji The Gentelman garściami zaczerpnął z militarnej historii brytyjskiego brandu i z właściwą sobie swobodą zinterpretował wojskowe kurtki, płaszcze i trencze. Dużo uwagi poświęcił też garniturowi starając się pokazać go w wersji bardzo klasycznej, w szarości połączonej z bielą.

 

 

Pokaz męskiej kolekcji Burberry Prorsum jesień zima 2012fot. materiały prasowe/ Pokaz męskiej kolekcji Burberry Prorsum jesień zima 2012

 

 

Pokaz otworzyła kurtka budrysówka i dyskretny, ale świetnie skrojony garnitur. Kunszt połączeń – koszula w retro groszki, melanżowa czapka i wykonana w drewnie laska z główkami zwierząt łownych, sprawia, że przekaz jest jasny – w następnym jesienno-zimowym sezonie panowie mają być przede wszystkim eleganccy. Kolejne sylwetki to skomplikowane i wyrafinowane połączenia stylu militarnego, myśliwskiego i miejskiego. Stonowane swetry ozdobione tradycyjnym haftem, krótkie żakardowe kurtki, koszule z motywem lisa… Bailey zdecydowanie stanął na wysokości zadania.

tagi: Burberry Prorsum | trendy jesień zima 2012 | BURBERRY |

podobne artykuły