PL / EN
KOSMICZNA KOLEKCJA RENATY MIYABI MOLIK

KOSMICZNA KOLEKCJA RENATY MIYABI MOLIK

Dziś przedstawiamy sylwetkę pomysłowej projektantki Renaty Miyabi Molik i jej sceniczną kolekcję "My Space".

Renata Miyabi Molik to absolwentka łódzkiej Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w kierunku projektowania ubioru i biżuterii. Ma na swoim koncie kilka znaczących sukcesów np. dotarcie do finału Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów podczas Off Fashion 2009 w Kielcach oraz Eko Fashion Show 2010 w Poznaniu.

 

W Atelier Miyabi powstają oryginalne kostiumy sceniczne, które cieszą się dużym powodzeniem wśród artystów i fotografów przy sesjach zdjęciowych. Renata współpracuje z gronem piosenkarek i aktorek m.in. z Marietą Żukowską, która pojawiła się w jej kreacji podczas Festiwalu Filmów w Cannes.

 

Przedstawiamy Wam kolekcję My Space, do której stworzenia popchnęła projektantkę fascynacja filmami science fiction, futurystyką i współczesnym design’em. Kolekcja opowiada historię kobiet przyszłości. Projektantka duży nacisk położyła na ukazanie ich ambiwalentnej natury – z jednej strony to zimne cyborgi, z drugiej subtelne istoty skrywające emocje pod “pancerzem”. Całość to fascynująca fuzja kontrastów i kosmicznych stylizacji. Zdecydowanie nie pret-a-porter, ale doceniamy unikalność i kreatywność młodej adeptki projektowania.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: kolekcja | Renata Miyabi Molik |

podobne artykuły