Logotyp serwisu lamode.info
5 ZASAD WSPÓŁCZESNEGO DŻENTELMENA WEDŁUG TOMA FORDA

5 ZASAD WSPÓŁCZESNEGO DŻENTELMENA WEDŁUG TOMA FORDA

Zapoznaj się z poradami projektanta Toma Forda dla dzisiejszych dżentelmenów.

Tworzy kolekcje dla mężczyzn, a od niedawna i dla kobiet. Projektuje okulary oraz kreuje nietypowe zapachy. O kim mowa? Oczywiście o Tomie Fordzie, który jest już ikoną w świecie mody. Zawsze pojawia się w doskonale skrojonym garniturze wykonanym z najlepszych materiałów. Do tego perfekcyjnie dobiera akcesoria - najczęściej okulary i to swojego projektu. Nie jest więc tajemnicą, iż w związku z tym stał się wyznacznikiem dobrze ubranego mężczyzny. Jak się jednak okazuje, nie tylko w kwestii wyglądu Tom Ford może nam udzielać rad. Redaktorowi naczelnemu Another Magazine Jeffersonowi Hack’owi zdradził, jakimi zasadami powinien kierować się współczesny dżentelmen:

 

 

1) Zawsze kiedy wychodzisz z domu staraj się wyglądać najlepiej jak to tylko możliwe, ponieważ to pokazuje Twój szacunek do ludzi, którzy Cię otaczają.  


2) Dzisiaj prawdziwy dżentelmen musi mieć pracę. Ludzie, którzy nie pracują są bardzo nudni i zazwyczaj sami są znudzeni. Dżentelmen musi mieć pasje, musi być zajęty i musi poświęcać się dla świata.


3) Maniery i znajomość zasad są dzisiaj niezwykle istotne. Zawsze otwieram kobietom drzwi i noszę ich płaszcze. Wstaję kiedy ludzie przychodzą oraz odchodzą od stołu.


4) Nie bądź pretensjonalny, nie bądź też rasistą czy seksistą. Nie oceniaj ludzi ze względu na ich pochodzenie.


5) Prawdziwy dżentelmen nigdy nie powinien zakładać szortów w mieście. Japonki i szorty nigdy nie są tam odpowiednie. Szorty powinny być noszone tylko na korcie tenisowym albo na plaży.

 

Chociaż poradników na temat tego jak być dżentelmenem wydano już wiele, a powyższe rady brzmią znajomo, to jednak jeśli wychodzą z ust takiej osoby, jak Tom Ford wydaje się być oczywistym, iż należy wziąć je sobie do serca.  

tagi: Tom Ford | porady stylisty | moda męska |

podobne artykuły