Logotyp serwisu lamode.info
Hot trend na jesień: balerinki z ćwiekami. Ten model zdominował Fashion Week

Hot trend na jesień: balerinki z ćwiekami. Ten model zdominował Fashion Week

Balerinki zdecydowanie już na stałe powróciły do trendów, a wszystko za sprawą kultowych już baletek od Miu Miu.

 

Spis treści

1. Balerinki z ćwiekami marki Alaia

2. Balerinki z ćwiekami: czy warto kupić?

Co więcej, designerzy zamiast spoczywać na laurach, próbują tchnąć w ten projekt nowego ducha. W efekcie ten niepozorny model uzyskuje coraz to bardziej innowacyjne i odważne wcielenia.

Najnowszy trend wśród płaskich butów? Balerinki z ćwiekami. Skąd wziął się ich fenomen i jak je stylizować?

Czytaj także: 5 RZECZY, KTÓRE MUSZĄ ZNALEŹĆ SIĘ W NASZEJ JESIENNEJ GARDEROBIE DO PRACY

Balerinki z ćwiekami marki Alaia

Trend na baletki z ćwiekami powstał za sprawą marki Alaïa. Brand wylansował projekt prostych, choć intrygujących balerinek suto zdobionych nitami. Model ten ekspresowo się przyjął i wylądował na nogach międzynarodowych it girls.

W odsłonie od Alaïa pojawiły się trzy wersje baletek z ćwiekami: klasyczne czarne, odświeżające białe i super modne siateczkowe, które nawiązują do wcześniejszego trendu wśród płaskich butów – mesh shoes. Uroku dodaje im paseczek na wierzchu w stylu fasonu Mary Jane. Ich cena waha się w okolicach 5.000 zł.

Marka Alaïa jako pierwsza zaproponowała ten projekt, jednak czarne balerinki z ćwiekami można już znaleźć w ofercie zarówno marek high end, jak i sieciowych.

Czytaj także: MESH SHOES TO HIT NA JESIEŃ 2023. ALAIA DAŁA IM DRUGIE ŻYCIE

Balerinki z ćwiekami: czy warto kupić?

Baleriny naszpikowane ćwiekami to doskonała propozycja do wprowadzenia do swojej szafy, a szczególnie na sezon pogody przejściowej i wczesnej jesieni, kiedy jeszcze jest zbyt ciepło na noszenie mocno zabudowanego obuwia.

Ich nieskomplikowana linia czyni je doskonałym towarzystwem bez względu na charakter stylizacji – pasują do jeansów, spodni garniturowych, spódnic czy sukienek. Natomiast ćwieki dodają nieco zadziornego i dojrzałego charakteru do subtelnej i dziewczęcej linii baletek.

Balerinki z ćwiekami to idealny wybór na weekend, jak i do pracy – są umiarkowanie eleganckie, ale nadal niezobowiązująco casualowe. Ich wszechstronność udowadniają międzynarodowe fashionistki – płaskie buty z ćwiekami wręcz zdominowały modne ulice miast podczas trwających właśnie Fashion Weeków. Buty z nitami pojawiły się choćby w Mediolanie czy Londynie podczas tamtejszych tygodni mody.

Zobacz także: Trendy w świecie e-commerce 2023. Co się zmienia w branży?

Zdjęcie główne: ootdnewyork10

tagi: balerinki | baleriny | buty | jesień | fashion week |

podobne artykuły