PL / EN
CZY WIESZ, ŻE...?

CZY WIESZ, ŻE...?

Sprawdź, kto kryje się za marką-legendą!

Czy wiesz, że słynny londyński butik BIBA, który w latach 60-tych i 70-tych regularnie odwiedzali The Rolling Stones, The Beatless, Yoko Ono czy Twiggy, założyła wspólnie z mężem, Polka Barbara Hulanicki.

 

Pomysł powstał spontanicznie i mężowi Barbary, Stephen’owi Fitz-Simon’owi, wydawał się absolutnie szalony. Jednak początkującej projektantce udało się namówić drugą połówkę na wynajęcie skromnego lokalu przy Abingdon Road w dzielnicy Kensington. Ubrania, które tworzyła Hulanicki, doskonale wpisywały się w trend swinging London, co więcej to m.in. one go stworzyły. Boom na przystępne cenowo projekty, przyszedł w momencie, w którym Brigitte Bardot  założyła sukienkę, podobną do tej dostępnej w sklepie BIBA. Tysiące dziewczyn kupowało masowo w BIBIE rzeczy, które dawały im choć przez chwilę poczucie bycia gwiazdą.

 

U Barbary Hulanicki pracowała jako ekspedientka sama Anna Wintour, teraz naczelna amerykańskiej edycji Vogue, a Yoko Ono, jeszcze jako mało znana artystka wypożyczyła z BIBY ubrania do swoich performance.

 

Aktualnie pani Hulanicki mieszka w Stanach, gdzie zajmuje się projektowaniem wnętrz.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: osobowość | Biba | Barbara Hulanicki |

podobne artykuły