PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
HAVAIANAS NA LATO - HISTORIA KULTOWYCH JAPONEK

HAVAIANAS NA LATO - HISTORIA KULTOWYCH JAPONEK

Czy wiecie, że pierwsze pary japonek Havaianas inspirowane były tradycyjnymi japońskimi sandałami Zori? Pora na kilka informacji na temat letniego must have - gumowych japonek!

W 1962 roku brazylijski konstruktor obuwia, São Paulo Alpargatas zafascynowany japońską kulturą, a szczególnie Zori, sandałami zakładanymi do kimona, składającymi się z pasków tkaniny i podeszwy z łodyg ryżu, stworzył pierwszą parę kultowych letnich japonek. São Paulo postanowił wyprodukować południowoamerykańską, gumową wersję owych klapek, bardziej odpowiednią do brazylijskiego klimatu. Japońskie Zori nadały jednak japonkom Havaianas niepowtarzalny, strukturalny wzór ryżu na podeszwie, która dzięki odpowiedniej grubości, jest niesamowicie wygodna.

 

Do 2002 roku Havaianas sprzedawane były właściwie tylko w Brazylii, ale turyści i tak wywozili je w walizkach i sprzedawali w europejskich butikach. Potem zdecydowano się na światowy eksport tych gumowych klapek, dzięki czemu pokochały je gwiazdy i są teraz absolutnym must have każdego fana letniej mody.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Havaianas | klapki Havaianas | japonki Havaianas |

podobne artykuły